Laptop vs. masaüstü

Erimiş Adam

Yoctopat
Bilgisayar mı toplamalıyım laptop mu almalıyım? İnternette bana 16 yaşındasın, hiç sistem toplamadan anlamazsın, direk 3060 ekran kartlı oyun laptopu al dediler. Sizce ne yapmalıyım?
Bazı arkadaşlarda hazır kasa sipariş ver dediler.

Sürekli evde iseniz masaüstü tercih et derim. Hazır sistemler bazen çok karlı olabiliyorlar toplamadan. Hazır sistem öneririm.

Hocam sanırım söylüyceğim şey konuyu değiştiriyor ama laptopta sanırsam Hz sıkıntıları varmış FPS 200 göstermesine rağmen 150 100 göstermesine rağmen 50 FPS gibi sorunlar varmış yanlışmı duydum yoksa öyle sorun var mı?

Hocam sanırım söylüyceğim şey konuyu değiştiriyor ama laptopta sanırsam Hz sıkıntıları varmış FPS 200 göstermesine rağmen 150 100 göstermesine rağmen 50 FPS gibi sorunlar varmış yanlışmı duydum yoksa öyle sorun var mı?

Laptop ekranları eğer oyun bilgisayarı değilse genelde 60Hz oluyor pil ömrü için. Oyun laptoplarında 144Hz ekranı olanlar da var.

Sadece evde kullanacaksan masaüstü, gittiğin yerlere yanında götüreceksen laptop öneririm. Laptop sıcaklık konusunda seni tatmin etmez, ben masaüstü öneririm.

Öncelikle ihtiyaçlarına ve koşullarına göre masaüstü mü laptop mu senin karar vermen gerekiyor. Genelde oyun amaçlı kullanacaksan ki ben öyle olacağını düşünüyorum masaüstü tavsiye ederim. Kimse bir kafeye laptop götürüpte oyun ekipmanları kurup oyun oynamaz (yapmışlığım var :) ).

Bu sebeple masaüstü kurmanı tavsiye ederim. Masaüstü toplarken de benim önerim hazır sistemlere yönelmen olacaktır. Çünkü hazır sistem satan mağazalar genellikle marka sponsorluğu olduğundan vaya toplu mal aldıklarından malı ucuza getirip kullanıcıya daha uyguna sunuyorlar. Bir de madencilikten ötürü ekran kartlarının tekli satımları biraz fazla pahalı artık.

Belki eksik anlattığım şeyler olmuş olabilir ama kısacası masaüstü toplamanı öneririm.

Geri
Yukarı