Laptop vs. Masaüstü

Hazır sistem tek tek almaktan daha uygun fiyatlı neden uzak durmayı tercih ediyorsunuz kötü bir tecrübe mi?

Hazır sistem almıştım ben bir kere parça sorunu çıktı BIOS guncel dediler BIOS guncellenmemis en son kendi kendine ekran gelmedi geri verdim aldılar ben izliyorum hazır sistem toplayanlar nazik davranmiyor hızlıca takıp geçiyorlar.

Hazır sistem almıştım ben bir kere parça sorunu çıktı BIOS guncel dediler BIOS guncellenmemis en son kendi kendine ekran gelmedi geri verdim aldılar ben izliyorum hazır sistem toplayanlar nazik davranmiyor hızlıca takıp geçiyorlar.

İnanın o firmalar zaten zedeleniyor doğru firmayı bulmanız gerek çünkü tek tek toplarsanız harbiden fazla oluyor.

Kullanım amacına bağlı. Bir yerden başka bir yere götürme ihtiyacın olmayacaksa her zaman masaüstü en iyi tercihtir. Laptopun tek avantajı taşınabilir olması. Bu avantajının maliyeti aşırı yüksek. Masaüstü ilk seçenek olmalı.

Tartışmasız notebook. Masaüstü artık ilkellik demek; kocaman, taşınamayan estetikten yoksun bir kasa ve ekran, kablolar falan..

i7 10750h, RTX 2060, 1 TB NVMe, 16 GB RAM'li Omen 15 kullanıyorum; yorulduğum zaman yatağa geçiyorum, masadayken 2K monitöre bağlı kullanıyorum. Yani notebook aynı zamanda masaüstü bilgisayar da olabiliyor, bunu es geçmemek lazım. Intel'de Thunderbolt var.. bir sürü monitör, USB şeysi ıvır zıvır bağlanabilir ki bu da "masaüstünde portlar daha fazla" gibi bir argümanı da geçersiz kılıyor.

Yani sayısız monitör ve cihaz bağlayabilme imkanı, istediğiniz kadar performans (RTX 3080'li 12. nesil i9'lu notebook al olay bitsin) ama aynı zamanda elektrik gittiğinde olduğu gibi çalışmaya devam eden, fişini çıkarıp elinize aldığınızda tüm çalışma ortamınızın incecik bir cihazla taşınabilmesi falan... yani masaüstü ilkelliktir.

Tartışmasız notebook. Masaüstü artık ilkellik demek; kocaman, taşınamayan estetikten yoksun bir kasa ve ekran, kablolar falan.

i7 10750H, RTX 2060, 1 TB NVMe, 16 GB RAM'li Omen 15 kullanıyorum; yorulduğum zaman yatağa geçiyorum, masadayken 2K monitöre bağlı kullanıyorum. Yani notebook aynı zamanda masaüstü bilgisayar da olabiliyor, bunu es geçmemek lazım. Intel'de Thunderbolt var. Bir sürü monitör, USB şeysi ıvır zıvır bağlanabilir ki bu da "masaüstünde portlar daha fazla" gibi bir argümanı da geçersiz kılıyor.

Yani sayısız monitör ve cihaz bağlayabilme imkanı, istediğiniz kadar performans (RTX 3080'li 12. nesil i9'lu notebook al olay bitsin) ama aynı zamanda elektrik gittiğinde olduğu gibi çalışmaya devam eden, fişini çıkarıp elinize aldığınızda tüm çalışma ortamınızın incecik bir cihazla taşınabilmesi falan... Yani masaüstü ilkelliktir.

Adam GT 730'lu PC yeter diyor sen RTX 3080'li laptop al diyorsun👏
Ayrıca masaüstü PC'ler laptoplardan daha estetik onu da söyleyeyim.
Laptop:

EfDs7sqWoAAKrWY.jpg

PC:

images.jpeg

Tartışmasız notebook. Masaüstü artık ilkellik demek; kocaman, taşınamayan estetikten yoksun bir kasa ve ekran, kablolar falan..

i7 10750h, RTX 2060, 1 TB NVMe, 16 GB RAM'li Omen 15 kullanıyorum; yorulduğum zaman yatağa geçiyorum, masadayken 2K monitöre bağlı kullanıyorum. Yani notebook aynı zamanda masaüstü bilgisayar da olabiliyor, bunu es geçmemek lazım. Intel'de Thunderbolt var.. bir sürü monitör, USB şeysi ıvır zıvır bağlanabilir ki bu da "masaüstünde portlar daha fazla" gibi bir argümanı da geçersiz kılıyor.

Yani sayısız monitör ve cihaz bağlayabilme imkanı, istediğiniz kadar performans (RTX 3080'li 12. nesil i9'lu notebook al olay bitsin) ama aynı zamanda elektrik gittiğinde olduğu gibi çalışmaya devam eden, fişini çıkarıp elinize aldığınızda tüm çalışma ortamınızın incecik bir cihazla taşınabilmesi falan... yani masaüstü ilkelliktir.
Laptop kullanmama rağmen sağlam boş yapmışsın.
Bide 3080 li notebook al bitsin diyor bir tanesi 50000 TL🤣🤣🤣🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı