Laptop vs. Masaüstü

Laptop kullanmama rağmen sağlam boş yapmışsın.
Bide 3080 li notebook al bitsin diyor bir tanesi 50000 TL🤣🤣🤣🤣
Ben boş yapmadım ama sen saçmaladın. Parasından bana ne? Ne üzerine konuşmuşum ben? Ucuz ya da pahalı olması mı yoksa hangisinin daha kullanışlı olduğu mu? Fiyatı senin için önemliyse onu birinci planda tutarsın, bunun konuyla alakası yok.

Ben boş yapmadım ama sen saçmaladın. Parasından bana ne? Ne üzerine konuşmuşum ben? Ucuz ya da pahalı olması mı yoksa hangisinin daha kullanışlı olduğu mu? Fiyatı senin için önemliyse onu birinci planda tutarsın, bunun konuyla alakası yok.
İki ürünü karşılaştırırken ürünlerin fiyatı dahil tüm eksi ve artıklarını sayman gerek. Sen konu sahibine yardımcı olmak yerine rastgele bir başlığa boş bir yorum yapıyorsun. Sen bir şeyi alırken hangisi daha kullanışlı diye bakıp sonra mı fiyata bakıyorsun?

Sana göre iPhone 13 dışında başka bir iPhone da alınmaz o zaman.

Bilgisayarı sadece evde kullanacaksan masaüstü ama dışarı çıkarman lazımsa laptop diyorum.

Herkesin babası ayda 50000 TL alıyor zaten ben saçmalamışım aynen.

Oynadığı oyunları laptop rahat rahat oynatır bence laptop alsın hem film vs. için masaüstü dizmesine gerek yok bence taşınabilirlik illaki değerini gösterecektir. Tek sorun ekran büyük olmayınca keyif düşüyor :)

Konu 2019'da açılmış arada 3 yıl var.
3 yılda inanın bana aradaki fark çok azaldı.
Isınma olayı 2015'den sonra çağ atladı notebooklarda. Günümüzde gerçekten çok başarılı bilgisayarlar. İşin ilginç yanı eskiden notebook eşdeğer desktoplara göre daha pahalı olurdu ama artık öyle bir fark da kalmadı.

Eskiden ekran kartlarının ticari isimlerini aynı tutup notebook varyasyonlarında başka GPU kullanmak gibi bir saçmalık vardı o da bitti. Sadece 10%-15% TDP değerini düşük tutmalarından dolayı daha az performans veriyor notebook GPU'ları ama bu konuda dikkatli olmak lazım çünkü aynı GPU'yu 230W adaptörle kullanan modeller de var 180W ile kullanan da.

Isınma olayı 2015'den sonra çağ atladı notebooklarda. Günümüzde gerçekten çok başarılı bilgisayarlar. İşin ilginç yanı eskiden notebook eş değer desktoplara göre daha pahalı olurdu ama artık öyle bir fark da kalmadı.

Eskiden ekran kartlarının ticari isimlerini aynı tutup notebook varyasyonlarında başka GPU kullanmak gibi bir saçmalık vardı o da bitti. Sadece 10%-15% TDP değerini düşük tutmalarından dolayı daha az performans veriyor notebook GPU'ları ama bu konuda dikkatli olmak lazım çünkü aynı GPU'yu 230W adaptörle kullanan modeller de var 180W ile kullanan da.

Arkadaş sadece gülmeyi biliyor hocam. Böyle cahillere laf anlatmayın.

Arkadaş sadece gülmeyi biliyor hocam. Böyle cahillere laf anlatmayın.
Laptopların f/p ürünü olmadigini anlamıyorsun bu benim sorunum değil. Aynı sistem de laptop ve PC arasındaki fark bariz. Siz hala bana yok çağ atladı falan deyip bunu savunuyorsanız , sorun sizdedir. Aynı sistemde valorant oyununda laptop : 90 masaüstü : 180 FPS alıyor arkadaşım ve bu yeni nesil bir sistem.
İyi forumlar. İyi sosyaller.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı