Laptop vs ROG Ally vs Steam Deck

Laptopu rahat rahat açamazsınız yolda. Fan sesi zor şarj edilmesi(yolda) vb. problemler var ASUS ROG allyde veya Steam dectke Windows kurup izlersiniz film. FPS konusuna yukarıda değindim fazla FPS almanızın hikaye oyunlarında etkisi olmaz.
Peki sizce Ally mı yoksa Deck mi almak daha mantıklı Deck dediğim gibi 512 gb Sd kart ile 21k gibi bir fiyata geliyor yoksa 3k fazla verip Ally mı almalıyım?

Yani ben deck hayranıyım para biriktirirsem alacağım şahsen ama insanlar ROG Ally'i daha çok tavsiye ediyor.

Peki sizce Ally mı yoksa Deck mi almak daha mantıklı Deck dediğim gibi 512 gb Sd kart ile 21k gibi bir fiyata geliyor yoksa 3k fazla verip Ally mı almalıyım?
Steam deck alcaksanız oled versionunun en düşüğünü alıp 1tb ssd takın pahalısını almanın mantığı yok demiştim ama kolay gelsin kararınızda.

Son düzenleme:
Seyehat etme amacı oyun oynama vb ise. En mantıklısı steam deck olur. Bazı oyunlarda birkaç ayarlama yapmanız gerekebilir ama mükemmel bir nintendo switch emülatörü ve çoğu oyunu oynatır. 3a oyun oynucaksanız rog alley alın ama sarjı vbde az mantığı yok bence. Steamdeckdeki linux desteğide yok. Laptop almanız oyunda işe yaramaz 20klık laptopda + sarjıda hızlı biter ama video vb olabilir ondada en mantıklısı tablet olur. Steam deck alcaksanız oled versionunun en düşüğünü alıp 1tb ssd takın pahalısını almanın mantığı yok.
Deck, emülatör konusunda Ally'dan daha mı iyi eğer öyleyse sebebi nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı