Çözüldü Laptop Wi-Fi kart kablosu koptu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onurlu sorular

Hectopat
Arkadaşlar laptopumun kamerasını yaparken yanlışlıkla Wi-Fi kartı kaplosunu kestim ilk Wi-Fi açtığımda çekmedi sonra kaplosu birleştirip bantladım. Çekmeye başladı çekim gücünde bir zayıflama yapar mı veya ileride sorun yaratır mı? Yenisini almaya kalksam kartı kople değiştirsem ne diye arayacağım kablo dediğim anten görevi görüyor.

Çözüm
Hocam bir sorun olmaz diyorsun yani.
Akım bakır kablonun içerisinden geçiyor eğer sen akımın sağ sola gitmeyeceği ve dışardan gelen parazit sinyallerin etkilemeyeceği şekilde elektrik bantı ile bantladıysan yani şeffaf olmayan bir bant ile hiçbir sıkıntı olmaz. Kopmamış hali ile aynı performansı alırsın.
Hocam bir sorun olmaz diyorsun yani.
Akım bakır kablonun içerisinden geçiyor eğer sen akımın sağ sola gitmeyeceği ve dışardan gelen parazit sinyallerin etkilemeyeceği şekilde elektrik bantı ile bantladıysan yani şeffaf olmayan bir bant ile hiçbir sıkıntı olmaz. Kopmamış hali ile aynı performansı alırsın.

Çözüm
Akım bakır kablonun içerisinden geçiyor eğer sen akımın sağ sola gitmeyeceği ve dışarıdan gelen parazit sinyallerin etkilemeyeceği şekilde elektrik bandı ile bantladıysan yani şeffaf olmayan bir bant ile hiçbir sıkıntı olmaz. Kopmamış hali ile aynı performansı alırsın.

Vallah hocam akım falan anlamam ki uclarını birbirine kıvırıp bantladım.

Tamam hocam. İzole elektrik bantı ise sıkıntı olmaz.

Tamamdır hocam. Rahat olun.

Bak kardeşim senin için kablo soyup gösterdim. Böyle yaptıysan bir sıkıntı yok. 😁

P_20210829_140227.jpg

P_20210829_140500.jpg

Geri
Yukarı