Çözüldü Laptop Wi-Fi sürücüsü çalışmıyor "Kod 10"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emir çetin

Decapat
Daha fazla  
1 yıl önce 9000 TL'ye laptop aldım. Windows 10 kurmuştum. Dün bir sorunla karşılaştım. İnternete girdiğimde internet bağlantısı yok demişti. Normalde hemen bağlanırdı internete laptop da zaten iyi bir laptop ucuza da almadım. Sonra baktım Wi-Fi ağlarını göremedim. Sürücüsünü kontrol ettiğimde "Bu aygıt başlatılamıyor (kod 10) bu işlem başarısız oldu." yazıyordu. Panik yaptım ve sistem geri yükleme yaptım ama mavi ekran yedim. Sonrasında Windows'tan format atmayı denedim. Format bittiğinde mavi ekran verdi. Sonrasında USB'den format attım ve internet bağlantı kısmında ağlar gözükmedi. Özel seçeneğini tıklayıp diski tamamen temizlememe rağmen böyle oldu. Ben de sınırlı kuruluma devam et dedim ve masaüstüne ulaştığımda Wi-Fi sürücüsünde yine aynı yazı vardı.

Not: Hiçbir şekilde virüs yok bilgisayarda. Laptop elimde kalacak diye korkuyorum. Fazla bir miktar ödedim ve yardıma ihtiyacım var.

Çorba etmişsiniz her şeyi. Rufus ile USB'ye ISO yazdırın ve temiz bir kurulum yapın sonrasında Windows Update gerekli sürücüleri kuracaktır.

Cihazda düşme çarpma oldu mu hocam? Mavi ekran da veriyor diyorsun donanımsal bir arıza gibi duruyor.

Olmadı. Ben de donanımsal diye korkuyorum zaten elimde kalırsa sıkıntı.
Çorba etmişsiniz her şeyi. Rufus ile USB'ye ISO yazdırın ve temiz bir kurulum yapın sonrasında Windows Update gerekli sürücüleri kuracaktır.

Hocam USB ile temiz kurulum yaptığımı belirttim zaten. Fakat temiz kurulum yaptığım halde internete bağlanma kısmında sadece Ethernet yazıyordu. Hiçbir Wi-Fi ağı yoktu.

Olmadı. Ben de donanımsal diye korkuyorum zaten elimde kalırsa sıkıntı.

Hocam USB ile temiz kurulum yaptığımı belirttim zaten. Fakat temiz kurulum yaptığım halde internete bağlanma kısmında sadece Ethernet yazıyordu. Hiçbir Wi-Fi ağı yoktu.

Attığım link üzerinden, rehberde yazılan şekli ile mi yaptınız? İndirdiğiniz ISO dosyası Technopat Sosyal'den mi alındı?

Konuyu karışık anlatmışım sanırım. Özetle: Dün Wi-Fi'de sıkıntı oldu ve sürücüde bu aygıt başlatılamıyor (kod 10) bu işlem başarısız oldu. Hatası vardı. Temiz kurulum yaptığım halde düzelmedi.
Attığım link üzerinden, rehberde yazılan şekli ile mi yaptınız? İndirdiğiniz ISO dosyası Technopat Sosyal'den mi alındı?

Media Creation Tool'dan araç indirdim ISO dosyası hazırladım ve Rufus'dan USB'ye yazdım. Daa doğrusu Microsoft'un kendi sitesinden indirdim ISO'yu.

Konuyu karışık anlatmışım sanırım. Özetle: Dün Wi-Fi'de sıkıntı oldu ve sürücüde bu aygıt başlatılamıyor (kod 10) bu işlem başarısız oldu. Hatası vardı. Temiz kurulum yaptığım halde düzelmedi.

Media Creation Tool'dan araç indirdim ISO dosyası hazırladım ve Rufus'dan USB'ye yazdım. Daa doğrusu Microsoft'un kendi sitesinden indirdim ISO'yu.

Yani o kadar karıştırmışsınız ki işleri, arkadaşın dediği gibi keşke biraz sakin olsaydınız. Şu an bilgisayarınızda hiçbir şekilde internete bağlanamıyor musunuz yoksa kablolu bağlantı var Wi-Fi mi yok?

Yani o kadar karıştırmışsınız ki işleri, arkadaşın dediği gibi keşke biraz sakin olsaydınız. Şu an bilgisayarınızda hiçbir şekilde internete bağlanamıyor musunuz yoksa kablolu bağlantı var Wi-Fi mi yok?

Hocam sanırım Ethernet bağlarsam internete erişebileceğim. Ama Wi-Fi yok. Dediğim kod 10 hatası yazıyor Intel AC Wi-Fi sürücüsünde.
Hocam sanırım Ethernet bağlarsam internete erişebileceğim. Ama Wi-Fi yok. Dediğim kod 10 hatası yazıyor Intel AC Wi-Fi sürücüsünde.

Fakat işin kötü yanı şu evde bilgisayar kullandığım için Ethernet kablosuna sahip değilim. Wi-Fi'den başka internet bağlantım yok ve şu an kilitim yani böyle kaldım.

Fakat işin kötü yanı şu evde bilgisayar kullandığım için Ethernet kablosuna sahip değilim. Wi-Fi'den başka internet bağlantım yok ve şu ankitlendim yani böyle kaldım.

Şu an sorununuz sadece Wi-Fi olmaması ise bilgisayarınızı bir şekilde internete bağlayıp sürücü kurmalısınız. Veya anakart marka modelinizi yazın link atayım size. Onu internet kafeden indirin USB'ye atın getirip kurun.

Şu an sorununuz sadece Wi-Fi olmaması ise bilgisayarınızı bir şekilde internete bağlayıp sürücü kurmalısınız. Veya anakart marka modelinizi yazın link atayım size. Onu internet kafeden indirin USB'ye atın getirip kurun.

Hocam benim 2. bir bilgisayarım var Wi-Fi'ya bağlanabiliyor. Eğer o bilgisayardan yapabileceksem nasıl yapacağımı söylerseniz yapabilirim. Tam olarak hakim değilim indirip USB'ye atma işine.

Yeni konular

Geri
Yukarı