Laptop Win 10 Kurma

Blecade

Kilopat
Daha fazla  
Meraba arkadaşlar. Elimde Asus K55VD model laptop var. Bu bilgisayarı Win 8 ilk çıktığında almıştım. Sonra bir gün bilgisayarı formatlamaya götürdü babam ve bilgisayara Windows 7 kullanmış. Bu sefer kendim formatlayacağım bilgisayarı ama bir sorum var. Windows 10' u mu kuracağım Windows 10 Single Language' yi mi? Bu arada Win7 sahte kurulmuş fakat Win 8 orjinal ve BIOS taki gömülü anahtarı biliyorum. Windows 10 kurarken direk geçer mi yoksa anahtarı sorar mı ? Peki kabul eder mi ?
Teşekkürler, iyi günler.

Windows 8 iso dosyasını nerden bulacağım? Windows 8.1 olur mu? Birde normalini mi kuracağım Single Language' yi mi ?

Single Language olacak. Bilgisayarın 8.1 ile geldiyse 8.1 kur. 8le geldiyse 8 kur.
Windows'un kendi aracı var. Media Creation Tool'dan ise dosyasını indirebilirsin.

Teşekkür ederim. Dün Windows 8.1 kurmayı denedim ama Single Language değildi. Windows 8 ile geldi o zaman bugün Windows 8 Single Languageyi kuruyorum. Teşekkürler.

Windows 8 kurmanıza gerek yok. Kasım ayında gelen Windows 10 güncellemesi ile Windows 7, 8, 8.1 lisans anahtarları direkt olarak Windows 10 kurulumunda kullanılabiliyor. Buradan indirip direkt olarak lisans anahtarınızla etkinleştirebilirsiniz. Lisansınız Single Language sürümü içinse o sürümü indirin.

Keşke bunu bilseydim. Windows' u belleğe yükledim akşam bilgisayara yükleyeceğim. Artık oradan güncelleyim o kadar indirdim.

Windows 8 kurmanıza gerek yok. Kasım ayında gelen Windows 10 güncellemesi ile Windows 7, 8, 8.1 lisans anahtarları direkt olarak Windows 10 kurulumunda kullanılabiliyor. Buradan indirip direkt olarak lisans anahtarınızla etkinleştirebilirsiniz. Lisansınız Single Language sürümü içinse o sürümü indirin.

Keşke bunu bilseydim. Windows' u belleğe yükledim akşam bilgisayara yükleyeceğim. Artık oradan güncelleyim o kadar indirdim.

Ben Key'i bilmiyorsun sandım. Kusura bakma. (n)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı