Win 10 desteklemeyen anakarta Win 10 kurmak

kaplumbaga deden

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Açılır sıkıntısız kullanabilirsin. Anakarttan yana eski diye uyum sıkıntısı çekmezsin, Win 10 anakartına uygun driver'ı zaten kendisi yüklüyor. İş yerimdeki bilgisayarlardan birinde aynı anakart var onboard grafik ile sıkıntısız kullanıyoruz.

Aynı anakart bende de var sıkıntı olmaz bende windows 10 pro kullanıyorum.

Gerek yok bence. Windows 7, eski bilgisayarlarda daha performanslı çalışıyor çünkü onlara göre tasarlanmış.
Driver bulamama sorunuyla da karşılaşabilirsiniz.

Sürücü kısmında sıkıntı olmaz, Windows 10 kendisi bulup yüklerde, Windows 7 den aldığınız hızı alamazsınız gerek yok. İlk yüklediğiniz de iyi gelirde Windows 10 şiştikçe çekilmez olur o sistemde

372760

Dostum sana bu anakart ile sistemi kullanan biri olarak söylüyorum. İşlemcini yazmamışsın çift çekirdek olduğunu varsayıyorum. Bendeki fark Quad olması, benim RAM daha az 3GB ve onboard ekran kartı kullanıyorum.
Windows 10 kurduğum tarih 15.09.2018 AIDA64'te yazan 18.12.2018 RS5 güncellemesini aldığı tarihtir.
Bu 5 ayı aşan sürede ben Windows 10 yüklü HDD'yi hem DDR2 sistemde hem DDR3 sistemde hem İntel tabanlı anakartta hem de AMD tabanlı anakartta kullandım. Yani işletim sistemini benim kadar yoracağını da düşünmüyorum. Format sonrası ayarları iyi optimize edersen hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanırsın. Teorik bilgi üzerine yapılan yorumları iki kere düşünüp karar ver. Güncel işletim sistemi her zaman daha iyidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı