Laptop yeni RAM'leri takınca sürekli yeniden başlıyor

Feruzbey

Picopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Dizüstü bilgisayarıma yeni RAM aldım. RAM'leri takınca bilgisayar açılıyor, 2-3 dakika içinde yeniden başlıyor. Masaüstüne gelince 2-3 dakika içinde yine yeniden başlıyor. Bu döngü sürekli devam ediyor. Yeni RAM'ler BIOS'ta, sistem özelliklerinde ve hatta CPU-Z'de bile görünüyor. Eski RAM'lere dönünce bu yeniden başlama sorunu ortadan kalkıyor. İnternette aradım ama bir çözüm bulamadım. Dizüstü bilgisayarımın özelliklerini aşağıya yazayım:

1. işlemci: Intel Core i7-12700H
2. RAM (bellek) 2x8 GB DDR4 3200 MHz CL22 (Max 64 GB destekliyor.)
3. aldığım yeni RAM'ler 2x16 GB DDR4 3200 MHz CL20 Kingston Fury SO-DIMM

İşin ilginci yeni RAM'ler bir tek CL olarak farklı. Geri kalan tüm özellikleri aynı. Deneyimi olanlardan yardım bekliyorum.

BIOS güncellemesi varsa yapıp deneyin.

Güncel ise Default yapıp deneyebilirsiniz.

BIOS'u güncelle güncelse default dene öyle yapmıştım.
Güncel ise Default yapıp deneyebilirsiniz.
Denedim maalesef olmadı. Aynı sorun devam ediyor. Ani güç kesintisi gibi kapanıyor bilgisayar, sonra yeniden açılıyor. Bu süre 2-3 dakika değil daha da kısalmış gibi geldi. Bir de farklılık olarak RAM'leri takınca bilgisayar ilkte çok yavaş açılıyor.

Konu güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim maalesef olmadı. Aynı sorun devam ediyor. Ani güç kesintisi gibi kapanıyor bilgisayar, sonra yeniden açılıyor. Bu süre 2-3 dakika değil daha da kısalmış gibi geldi. Bir de farklılık olarak RAM'leri takınca bilgisayar ilkte çok yavaş açılıyor.

Konu güncel.

Bilgisayarcıya götür son çare.

Geri
Yukarı