Laptop yeniden başlatma çok uzun sürüyor

erdenet

Hectopat
Çözümü bulmak için süreçten bahsedeyim. Laptopumun kasasını değiştirdim, temizlik yaptım ve termal macunlarını yeniledim. Bu süreçte pilinin şiştiğini görüp pili çıkardım. Pilsiz kullanıyorum şu an. Bu işlemlerden önce hızında, yeniden başlatılma süresinde bir sorun yoktu. Şu an yeniden başlatması çok uzun sürüyor. Açılma süresi ve bazen hız konusunda takılmalar çok olmasa da dikkatimi çekiyor, SSD kullanıyorum. Sorun nedir, çözümü nedir?

Virüs bulaşmış olabilir, Kaspersky ile tam tarama yapın. Bir de görev yöneticisinde başlangıç uygulamalarında gereksiz olanları devre dışı bırakın.

Miladı çok dolmamış bir ürün olsa bile pil çıkarıldığı zaman belirli problemler yaşatabilir çünkü o pil stabiliteyi de sağlar. SSD üzerinde HDD Sentinel Pro ile tarama yapmanızı öneririm ücretsiz bir programdır.

Miladı çok dolmamış bir ürün olsa bile pil çıkarıldığı zaman belirli problemler yaşatabilir çünkü o pil stabiliteyi de sağlar. SSD üzerinde HDD Sentinel Pro ile tarama yapmanızı öneririm ücretsiz bir programdır.
Hocam pilin videosunu paylaştım, Laptop bataryası şişmiş mi? konuda pilsiz kullanın denildiği için pili takmadım. Açıkçası veri kaybı derken neden bahsettiklerini de tam anlamadım. Örneğin D diskinde 700GB verim var diyelim. Bi elektrik kesildi diye hepsi mi gidecek? Bu beni çok kaygılandırdı.

Sizin pil konusundaki öneriniz nedir? Videoyu izlediğinizde sizce pil şişmiş mi? Yeni bir pil de pahalı ve şu an alacak maddi gücüm yok ne yazık ki. Eğer sorun pilin çıkarılmasıysa çözüm için ne yapmamı önerirsiniz? Son olarak konudan bağımsız ama bu işlemlerden sonra güç düğmesi sürekli yanıp sönüyor bunu neden yapar?

Sorunum hala devam ediyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı