Laptopa 144 Hz monitör bağlanır mı?

144 Hz ve port ilişkilendirmeni anlıyorum fakat 144 Hz desteklemesi için minimum HDMI 1.4 olması yeterli ki piyasadaki 1050Ti mobil GPUların ve haliyle laptopların neredeyse tamamı HDMI 2.0 destekliyor.
Benim laptopum HDMI 1.4 destekliyor fakat 144 Hz alamıyorum çünkü ASUS bant genişliğini sınırlamış. Modeli FX553VD.

Bu mesajlar konu sahibi bilgilendirme yapmadığı için kaynaklanıyor. Bu yüzden konu sahibinin cevap vermesini bekleyin dedim. Farazi konuşuyoruz.

1050 Ti Mobile HDMI 2.0b 144Hz desteği var.

Benim laptopum HDMI 1.4 destekliyor fakat 144 Hz alamıyorum çünkü ASUS bant genişliğini sınırlamış. Modeli FX553VD.

Bu mesajlar konu sahibi bilgilendirme yapmadığı için kaynaklanıyor. Bu yüzden konu sahibinin cevap vermesini bekleyin dedim. Farazi konuşuyoruz.

1050 Ti Mobile ekran kartı olan bir laptopun bant genişliği çok aykırı bir durum yoksa yeterli olur. Tabi laptopun marka modelini belirtirse daha kesin bir sonuç olur.

Laptop modeline bakılırsa ekran kartın 1050, 1050 Ti değil bu nedenle HDMI çıkışının daha düşük bir bant genişliğine sahip olması normal. Display port dene derdim fakat cihazında display port yok malesef. Ayrıca bu sorun her zaman ekran kartından kaynaklanmaz. Pek çok 144 Hz monitör HDMI portu üzerinden 1080p 144 Hz desteklemiyor malesef, display port üzerinden bu desteği veriyor, haliyle yine burada ayrıca monitör faktörünün de göz ardı edilmemesi gerektiğini vurgulamak isterim.

• Işlemci: Intel(r)Core(tm) i7-7700HQ CPU 2.80Hz.
  • RAM: 16 GB.
  • Ekran kartı: GTX 1050 Ti.
Arkadaşlar bilgisayarımın özellikleri bu.

Bilgisayarın sistem modeli ise: ASUS GL553VE.
ASUS genellikle bu seviyedeki modellerinde Hz'i 120 ile sınırlıyor. Bu model ile maksimum 120 Hz alabileceğini düşünüyorum. Sitelerinde kesin bir bilgi yok.

Yani 144 Hz monitörü bağlayabilirsin ama en fazla 120 Hz alırsın.

Yani 120 Hz monitör mu almam lazım?
Yani 144 Hz monitörü bağlayabilirsin ama en fazla 120 Hz alırsın.
Ek olarak 144 Hz alamazsın diye bir şey demiyorum ama genellikle ASUS'un bu seviyelerindeki bilgisayarlarda 120 Hz ile sınırlanıyor. HDMI 1.4 girişli bir monitör ve kablo ile deneyebilirsiniz.

Kesin çözüm deneme yanılma.

Geri
Yukarı