Laptop'a bağlanan 2.ekran çalışmıyor

krignahic

Decapat
Öncelikle iyi günler, bunda yaklaşık 1 yıl önce falan laptopuma 2. Ekranı bağlamıştım ve sorunsuz çalışıyordu ama birkaç ay sonra kendiliğinden çalışmamaya başladı, ben de bugüne kadar aldırış etmemiştim kullanmasam da olur demiştim ama şimdi tekrar kullanmak istiyorum ama çalıştıramıyorum, monitörden çıkan VGA'yı direk bağladığımda çalışmıyor araya VGA to HDMI dönüştürücü kullandığımda çalışmıyor, monitörün sadece ışığı yanıp yanıp sönüyor 2 saniye yanıyor 2 saniye sönüyor bu şekilde sürekli devam ediyor, kuzenimden ayrı bir monitör aldığımda, onun monitörü 2. Ekran olarak gayet başarılı bir şekilde çalışıyor, Bir de şöyle ilginç bir şey var ki, bir başka kuzenimin de laptobu var ve onun laptobuyla gayet başarılı bir şekilde çalışıyor. Bu ekran görüntüsü çalışan monitörle çekilen ekran görüntüsü, sağdaki ikinci ekran çalışıyor ve görüyorum.
çalışan moitör.PNG

Bu ekran görüntüsü ise çalışmayan monitörün takıldığı zamana ait ekran görüntüsü. Bunda ise yine aynı ekran görüntüsü çıktı ama monitörün ekranı simsiyah, yukarıda da dediğim gibi sadece monitörün ışığı yanıp yanıp sönüyor.
çalışmayan monitör.PNG

Sizce sorun ne olabilir, monitör bozuk desem kuzenin bilgisayarında da çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler iyi çalışmalar herkese.

Laptopumun Modeli : Asus X550V
Çalışmayan Monitör Modeli : Casper-926W
Çalışan Monitör Modeli : Exper 1820

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı