Laptopa bağlanan ASUS TUF Gaming VG249Q monitörde kulaklık çalışmıyor

ecublens

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, dün ASUS Tuf Gaming VG249Q monitör satın alıp laptopuma HDMI kablo ile bağladım. Ses monitörden geliyordu ve monitördeki kulaklık girişine kulaklığımı takınca ses alamıyordum. Nvidia control panel üzerinden HDMI ile ses aktarımını durdurdum ve sesi laptoptan almaya başladım .ancak kulaklığım halen çalışmıyor. Kulaklığımda herhangi bir sorun yok, monitör bağlı olmadan laptopa takınca sorunsuz bir şekilde mikrofonu ile birlikte çalışıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

anlamadım kulaklık girişini monitore mi takdınız?
İlk olarak kulaklığımı monitöre bağladım ancak çalışmadı. Ardından nvdia control panel üzerinden hdmi ses çıkışını kapattım ve sesi direk laptop üzerinden almaya başladım ancak bu seferde kulaklığı laptop'a taktığımda ses alamadım.
Bende de aynı monitör var ve öyle bir sorun bende mevcut değil, belki de Display Port kullanmadığınız içindir bir deneyin derim eğer o da işe yaramazsa bence ASUS teknik destek hattını arayın.
Bende DP kablo almayı düşünüyordum G-sync aktifleştirmek için. HDMI takılı olunca aktif edilemiyormuş galiba. Birde DP kablo ile deneyeyim. Bu arada önerebileceğiniz 144hz destekleyen DP kablo var mıdır?

İlk olarak kulaklığımı monitöre bağladım ancak çalışmadı. Ardından NVIDIA Control panel üzerinden HDMI ses çıkışını kapattım ve sesi direk laptop üzerinden almaya başladım ancak bu seferde kulaklığı Laptop'a taktığımda ses alamadım.

Bende DP kablo almayı düşünüyordum G-Sync aktifleştirmek için. HDMI takılı olunca aktif edilemiyormuş galiba. Bir de DP kablo ile deneyeyim. Bu arada önerebileceğiniz 144Hz destekleyen DP kablo var mıdır?

Bana monitörün kutusunun içinden çıktı kablo bu yüzden pek bir şey öneremem.

Geri
Yukarı