Laptopa bağlanan monitörde ekran dalgalanması

kayalayko

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Şöyle bir sorunum var, laptopa VGA kablosu ile monitörü bağlıyorum. Laptop şarjda değilken hiçbir sorun yok fakat laptopu şarja taktıktan sonra monitör de ufak ufak ekran dalgalanması oluyor. Gri tonlu renklerde daha çok belli oluyor. Bunun bir çözümü yok mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun monitörde veya VGA kablosunda olabilir ki genelde kabloda sorun olur. Kabloyu, monitörle başka bir bilgisayarda kullanmayı dene. Eğer sorun çıkmazsa ikisi de sağlam, sorun laptopta fakat yine sorun çıkarsa farklı bir VGA kablosu denemeni öneririm.

Elektriksel bir sorun gibi duruyor. O söylenilenler işe yaramaz ise şu detayı da kontrol et; kullandığın prizde topraklama var mı?

Kabloda sıkıntı olduğunu düşünüyorum. VGA to VGA yapıyorsan imkanın varsa farklı bir kablo denemelisin durumu tam anlamak için. Şayet HDMI to VGA yapıyorsan dönüştürücü içindeki mikroçiplerde de sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.

Sorun monitörde veya VGA kablosunda olabilir ki genelde kabloda sorun olur. Kabloyu, monitörle başka bir bilgisayarda kullanmayı dene. Eğer sorun çıkmazsa ikisi de sağlam, sorun laptopta fakat yine sorun çıkarsa farklı bir VGA kablosu denemeni öneririm.

Farklı bir VGA kablosu ile denedim fakat aynı sorun devam ediyordu. Laptopun şarjını taktığımda sorun oluyor diğer türlü hiçbir sorun yok.

Kabloda sıkıntı olduğunu düşünüyorum. VGA to VGA yapıyorsan imkanın varsa farklı bir kablo denemelisin durumu tam anlamak için. Şayet HDMI to VGA yapıyorsan dönüştürücü içindeki mikroçiplerde de sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.

Yok hocam direk VGA kablosu ile bağlıyorum.

Elektriksel bir sorun gibi duruyor. O söylenilenler işe yaramaz ise şu detayı da kontrol et; kullandığın prizde topraklama var mı?

Evet topraklama var. Ben de bundan şüpheleniyorum.
Bu arada yanlış bir şekilde yazıyorsam özür dilerim. İlk kez böyle bir platform kullanıyorum.
Merhaba arkadaşlar. Sorun laptopun şarj aletindeymiş... Başka bir şarj aleti ile deneyince sıkıntı olmadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı