Çözüldü Laptopa bağlanan ekranda yeşil küçük noktalar çıkıp sönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

slyrzx

Centipat
Daha fazla  
Laptopa bağladığım ekranda yeşil küçük noktalar çıkıp çok sürmeden hemen sönüyor.
Bilgisayar daha birkaç günlük kendi ekranında kullanırken sıkıntı olmuyor. Ekranı aynı kabloyla masaüstü bilgisayarıma bağlayınca da herhangi bir nokta çıkıp sönmüyor.

Çözüm
Ölü piksel var sanırım hocam. Yeni laptoplarda, monitörlerde olabilir normaldir. Ölü piksel gidermek için birçok program var. İnternetten  araştırıp çalıştırın. Yüksek ihtimal düzeliyorlar ama düzelmeyebilirler.

Laptopun kendi ekranında herhangi bir sıkıntı olmuyor. Başka bir monitörde kullanırsam oluyor bu noktalar.

Düzenleme: 2 farklı HDMI kablo kullandım 3. bir tane buldum onu kullandım sorun çözüldü gibi. Sanırım sorun HDMI'ymış. Şansıma ikincisi de bozuk çıkmış.
Ölü piksel var sanırım hocam. Yeni laptoplarda, monitörlerde olabilir normaldir. Ölü piksel gidermek için birçok program var. İnternetten  araştırıp çalıştırın. Yüksek ihtimal düzeliyorlar ama düzelmeye bilirler.

Ölü piksel var sanırım hocam. Yeni laptoplarda, monitörlerde olabilir normaldir. Ölü piksel gidermek için birçok program var. İnternetten  araştırıp çalıştırın. Yüksek ihtimal düzeliyorlar ama düzelmeyebilirler.

Laptopun kendi ekranında herhangi bir sıkıntı olmuyor. Başka bir monitörde kullanırsam oluyor bu noktalar.

Düzenleme: 2 farklı HDMI kablo kullandım 3. bir tane buldum onu kullandım sorun çözüldü gibi. Sanırım sorun HDMI'ymış. Şansıma ikincisi de bozuk çıkmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Laptopun kendi ekranında herhangi bir sıkıntı olmuyor başka bir monitörde kullanırsam oluyor bu noktalar
Tamam işte hocam monitörde sıkıntı var. Yeni alınmışlarda olur dediğime takılmayın monitörü laptop a bağlayın ve ölü piksel zimbirtisini çalıştırın. Size şikayetinize benzer birçok soru oluşturulmuş bunları da inceleyin. Yararı olacaktır. Benden bu kadar geliyor umarım çözersiniz.

Ölü piksel gibiydi herşey oysaki. internetten de bakabilirsiniz ölü piksel tarifi bu tam olarak. Basit düşünmek lazımmış 🙂

Tamam işte hocam monitörde sıkıntı var. Yeni alınmışlarda olur dediğime takılmayın monitörü laptop a bağlayın ve ölü piksel zimbirtisini çalıştırın. Size şikayetinize benzer birçok soru oluşturulmuş bunları da inceleyin. Yararı olacaktır. Benden bu kadar geliyor umarım çözersiniz.

Ölü piksel gibiydi herşey oysaki. internetten de bakabilirsiniz ölü piksel tarifi bu tam olarak. Basit düşünmek lazımmış 🙂
Ben de ilk işte bu kabloyu değiştirdim dedim sanırım ekran kartı bozuk geldi. Sonra gittim televizyonun hdmi kablosunu söktüm taktım düzeldi. Neyse bakalım tekrar sıkıntı çıkarsa o dediğin ölü piksel olayını deneyeceğim teşekkür ederim cevabın için.

Yeni konular

Geri
Yukarı