Laptopa bağlanan ikinci monitör ayarları nasıl yapılır?

leeEVERETT

Decapat
Makaleler
1
Bugün laptopuma 2. bir monitör bağlayıp çift ekran kullanmaya başlayacağım. Birincisi oyunlarda FPS düşmesi olur mu? İkincisi örneğin laptopun kendi ekranında oyun monitörde Discord vb. program olacak şekilde nasıl ayarlayacağım? İşletim sistemim Windows 11.

Selamlar.
1. FPS düşmesi olur. Ben laptopdan varsayılan ekranı monitör yapsam dahi fps düşüyor.
2. Bilgim yok.

Hocam şu an dediğin şekilde kullanıyorum FPS anlamında çok bir düşme fark etmedim. Diğer soruna gelirsek monitörü bağladıktan sonra CTRL + P yapıp uzat seçeneğini seçmelisin. Daha sonra 2. monitörünü ana monitörüne göre masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarlarından konumlandırmalısın.

1670252739846.png

Discord'u ya da herhangi bir programı açıp ikinci monitöre pencereyi sürükleyeceksiniz. Ben çift monitör kullanırken FPS düşmesi olduğunu pek hissetmiyordum.
Hocam şu an dediğin şekilde kullanıyorum FPS anlamında çok bir düşme fark etmedim. Diğer soruna gelirsek monitörü bağladıktan sonra CTRL + P yapıp uzat seçeneğini seçmelisin. Daha sonra 2. monitörünü ana monitörüne göre masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarlarından konumlandırmalısın.

Eki Görüntüle 1594334
Anladım teşekkürler.

Hocam benim laptopta F8 tuşu ile o menü açılıyor, F8'e tıklayıp uzat seçeneğine tıklarsanız iki ekranı farklı farklı kullanabilirsiniz.
F8 menüsünden yinele seçeneğine tıklarsanız, iki ekranda da aynı şeyler gözükecektir.
Ekran uzat seçeneğindeyken bir sekmeyi sürükleyerek diğer monitore doğru götürürseniz götürdüğünüz yerde o sekmeyi kullanabilirsiniz.

FPS anlamında çok bir düşme fark etmedim.
FPS düşmesi olduğunu pek hissetmiyordum.
Benim laptopta ekran kartı yok çok da iyi bir cihaz değil. Sanırım o sebepten ben yaşıyorum. Ama ekran kartının entegre bir monitöre görüntü aktarması var birde ekstra bir monitör eklerseniz ekran kartı ister istemez yorulacaktır. Ama güzel bir ekran kartı ile sorun yaşamazsınız fps konusunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı