Çözüldü Laptopa bağlanan monitör dahili GPU'yu kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

m3rthan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar. Laptopumda MUX Switch olduğu için ekran kartımdan tam performans almak için monitör takmak istedim. Monitörü taktığım halde hala dahili GPU'yu kullanıyor. RTX 3060 ekran kartımda görüntü çıkışı almasını nasıl sağlayacağım?

1693339083113.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Dediğim gibi Thunderbolt yok fakat Type-C üstünden görüntü verebiliyor DisplayPort ile;

1693342658026.png

Type-C to DP kablo ile RTX3060 üstünden görüntü alabilirsiniz.

@Astiva hocam MUX varsa zaten BIOS üzerinden acmasi gerekmez mi? Monitör bağlamasına gerek mi var? Bilmedigim icin soruyorum da.

Hayır gerek yok, Armoury Crate üstünden MUX açıp aynı performansı yakalayabilir varsa. Ekstra monitör de kullanabilir RTX3060 üstünden.
Arkadaşlar. Laptopumda MUX Switch olduğu için ekran kartımdan tam performans almak için monitör takmak istedim. Monitörü taktığım halde hala dahili GPU'yu kullanıyor. RTX 3060 ekran kartımda görüntü çıkışı almasını nasıl sağlayacağım?

Eki Görüntüle 1923106
Orada belirtilen çıkıştan anca alabilirsiniz. Ne çıkışı olduğunu göremiyorum pek iyi ama bakın orada ayrılmış bir çıkış var.

Orada belirtilen çıkıştan anca alabilirsiniz. Ne çıkışı olduğunu göremiyorum pek iyi ama bakın orada ayrılmış bir çıkış var.

DP portunu gösteriyor fakat bende Thunderbolt var. O da Type-C şeklinde gözüküyor ve dahili de de Type-C işareti mevcut :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar. Laptopumda MUX Switch olduğu için ekran kartımdan tam performans almak için monitör takmak istedim. Monitörü taktığım halde hala dahili GPU'yu kullanıyor. RTX 3060IMDAn görüntü çıkışı almasını nasıl sağlayacağım?

Eki Görüntüle 1923106

Monitör takmana gerek yok ki MUX var ise. BIOS üzerinden direkt aç.

DP portunu gösteriyor fakat bende Thunderbolt var. O da Type-C şeklinde gözüküyor ve dahili de de Type-C işareti mevcut :(

Laptop modeli nedir? Type-C veya Thunderbolt ile bütünleşik DP portu da olabilir. Birçok üretici artık bütünleşik sunuyor. Ekstra olarak AMD işlemci kullanıyorsunuz, Thunderbolt portu yoktur zaten sizde. Type-C portudur o

ASUS ROG STRIX G15, Thunderbolt 4 desteklediği yazıyor.

Tam model kodunu yazar mısınız? Bu seride farklı konfigürasyon ile birçok ürün bulunuyor. Thunderbolt Intel ve Apple lisanslı bir teknoloji.

Dediğim gibi Thunderbolt yok fakat Type-C üstünden görüntü verebiliyor DisplayPort ile;

1693342658026.png

Type-C to DP kablo ile RTX3060 üstünden görüntü alabilirsiniz.

@Astiva hocam MUX varsa zaten BIOS üzerinden acmasi gerekmez mi? Monitör bağlamasına gerek mi var? Bilmedigim icin soruyorum da.

Hayır gerek yok, Armoury Crate üstünden MUX açıp aynı performansı yakalayabilir varsa. Ekstra monitör de kullanabilir RTX3060 üstünden.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı