Laptopa bağlanan monitör nasıl 1. ekran yapılır?

ykseld_58

Decapat
Daha fazla  
Laptopumun ekranı kırık olduğundan dolayı harici bir monitör kullanmak zorundayım ama şöyle bir sıkıntı var, BIOS ekranına geçmek istediğim zaman kırık olan laptop ekranıma geçiş yapıyor. Monitörümü nasıl 1. ekran yapacağımı bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Laptopumun ekranı kırık olduğundan dolayı harici bir monitör kullanmak zorundayım ama şöyle bir sıkıntı var, BIOS ekranına geçmek istediğim zaman kırık olan laptop ekranıma geçiş yapıyor. Monitörümü nasıl 1. ekran yapacağımı bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim
Laptopun ekranı çalışıyor mu?

Bende tam anlayamadım hocam
Hocam size ters bir cevap verip düzelttim ikinci monitörü hiç açamadığını varsayıp.
Eğer ikinci ekrana hiç görüntü gelmiyorsa ;
Windows 10 ise açtığınızda şifre girme ekranına veya maasaüstüne ulaşabilirseniz Windows tuşu+p basıp bir kez aşağı tuşuna basıp entere basarsanız ikinci ekran ana ekranı aynen yansıtacaktır.
Eğer normal olarak kullanıp biosa girince de o ekranda gözükmesini istiyorsanırz benim bildiğim bir tek;
Tornavidanız varsa içini açın monitörün kablosunu çıkartın en basit yöntem.
Monitörün kablosunu çıkarırsanız pc monitörü algılamadığı için hdmi den bağladığınız ekranı asıl monitör sayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı