Laptopa bağlanan monitöre harici ekran kartından görüntü nasıl verilir?

Rasim Kayrak

Hectopat
Makaleler
2
Yer
5391AA Netherlands
Daha fazla  
Meslek
ben mezun oldum la
Monitör
AOC g24sae/bk
Yeni aldığım monitöre bağladım laptopumu. Ancak harici ekran kartından nasıl görüntü vereceğimi bilmiyorum. HDMI üzerinden bağlanıyorum.

Yeni aldığım monitöre bağladım laptopumu. Ancak harici ekran kartından nasıl görüntü vereceğimi bilmiyorum. HDMI üzerinden bağlanıyorum.
Yanlış hatırlamıyorsam, cihazınız monster abra a5 v16.6.3 diye hatırlıyorum. Hdmi üzerinden direk nvdia 1650 ti'den görüntü alamıyoruz maalesef. Minidisplay portu ile anca 1650 ti üzerinden alabiliyoruz. Evde belki 13-14 senelik vga monitör var, amazon üzerinden minidisplay port to vga aktif dönüştürücü aldım, bağladığım zaman 1650 ti üzerinden görüntü alabiliyorum. Ahım şahım fps'de artmıyor. Valorant'da, 10 fps belki artmış veya artmamışdır. Tabi monitör kaliteside farkediyordur belki.

Yanlış hatırlamıyorsam, cihazınız Monster Abra A5 v16.6.3 diye hatırlıyorum. HDMI üzerinden direk NVIDIA 1650 Ti'den görüntü alamıyoruz maalesef. Minidisplay portu ile anca 1650 Ti üzerinden alabiliyoruz. Evde belki 13-14 senelik VGA monitör var, Amazon üzerinden minidisplay port to VGA aktif dönüştürücü aldım, bağladığım zaman 1650 Ti üzerinden görüntü alabiliyorum. Ahım şahım FPS'de artmıyor. Valorant'ta, 10 FPS belki artmış veya artmamışdır. Tabii monitör kaliteside fark ediyordur belki.

Hmm anladım. Artık mini display kablosu falan sipariş edeceğiz demek. Teşekkür ederim yardım için.

Yanlış hatırlamıyorsam, cihazınız Monster Abra A5 v16.6.3 diye hatırlıyorum. HDMI üzerinden direk NVIDIA 1650 Ti'den görüntü alamıyoruz maalesef. Minidisplay portu ile anca 1650 Ti üzerinden alabiliyoruz. Evde belki 13-14 senelik VGA monitör var, Amazon üzerinden minidisplay port to VGA aktif dönüştürücü aldım, bağladığım zaman 1650 Ti üzerinden görüntü alabiliyorum. Ahım şahım FPS'de artmıyor. Valorant'ta, 10 FPS belki artmış veya artmamışdır. Tabii monitör kaliteside fark ediyordur belki.

Bu arada ben sizi bir yerden hatırlıyorum ya. Siz soğutucu konusu mu açmıştınız laptop için:)

Geri
Yukarı