Laptopa batarya yerine powerbank takılabilir mi?

Hocam en kısa zamanda kablonun yenisini alın. Git gel yapıp bilgisayara zarar vermesin.
Sorun şarj soketinde şarj aletinde mi onu merak ediyorum. Şarj aleti normalde aşağı doğru bir açıda oluyor ucu laptopa taktığımda ve şarj etmiyor. Fakat şarj aleti ucunu biraz kaldırıp düz bir açıya getirdiğinde şarj oluyor.

Sorun şarj soketinde şarj aletinde mi onu merak ediyorum. Şarj aleti normalde aşağı doğru bir açıda oluyor ucu laptopa taktığımda ve şarj etmiyor. Fakat şarj aleti ucunu biraz kaldırıp düz bir açıya getirdiğinde şarj oluyor.

Çalışırken bozuk olduğunu düşündüğünüz yerle oynayın kapanıyorsa orası bozuktur. Genelde giriş soketi tarafında sorun oluyor.

Temazsızlık olan yeri bulmak için neresi hareket edince kapanıyor onu tespit edin. Sonra orayı sabitleyin.
Hocam bantlayarak açtım ama bir sürü çıt çıt ses geldi kasanın içinden. Önceki açtıklarımda da geliyordu veya belirsiz bir süre sonra kapanıyordu ya da kapanmıyordu. Şimdi ise açtıktan 10-15 sonra kendini kapattı. Sanırım yeni bir laptopun zamanı geldi :||

Hocam bantlayarak açtım ama bir sürü çıt çıt ses geldi kasanın içinden. Önceki açtıklarımda da geliyordu veya belirsiz bir süre sonra kapanıyordu ya da kapanmıyordu. Şimdi ise açtıktan 10-15 sonra kendini kapattı. Sanırım yeni bir laptopun zamanı geldi:||

Bilgisayarcıya götürün hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı