Laptopa işlemci takılabilir mi?

Bütçe
2000

sait berk

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060 12GB , 16 GB ram 3200 Mhz , İ5- 12400F İşlemci , Asus H610M-E Anakart
Meslek
Yazılım Öğrencisi
Merhaba, ben laptopuma bir işlemci almak istiyorum ama normal masaüstü PC ile laptop işlemcisi aynımı bilemiyorum. Normal bir işlemci alsam laptopa takabilir miyim? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben laptopuma bir işlemci almak istiyorum ama normal masaüstü PC ile laptop işlemcisi aynımı bilemiyorum. Normal bir işlemci alsam laptopa takabilir miyim? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.
Laptopların işlemcileri farklıdır (bazılarınki masaüstü ile aynı ama onlar hem çok kalın hem de aşırı pahalı). Bazı laptoplarda işlemci lehimlidir, bazı laptoplarda değiştirilebilir ama istediğin her işlemciyi takamazsın.

Normal işlemci takamazsınız. Bazı cihazlarda başka işlemciler takılabiliyor o tarz bir yükseltme yapılabilir ancak son zamanlarda çıkan cihazlarda işlemciler anakarta lehimli. Yani değiştiremezsiniz.

Malesef kafanıza göre işlemci alıp takamazsınız. Mobil işlemcilerle masaüstü işlemciler farklıdır. Ayrıca mobilde masaüstü gibi parça değiştirmek de özgür değilsiniz.

Laptopların işlemcileri daha küçük olur özel olarak üretilir PC işlemcisini laptopa takamazsınız.

Geri
Yukarı