Laptopa çay dökülürse ne olur?

erpezos

Femtopat
Daha fazla  
Oyun oynarken elimin çarpması sonucu ince belli bardağın üçte biri kadar şekerli çay touchpad üzerine döküldü ve boşluk tuşuna doğru ilerledi. Kısa süreli bir şokun ardından peçeteyle müdahale ettim prizden çıkardım bilgisayarı kapattım. Ardından açtım, açtığımda herhangi bir sorun yoktu bilgisayar normal işleyişine çalışmasına devam ediyordu touch pad te veya klavyede herhangi bir sorun yok. Ters çevirdim öyle bıraktım. Yaklaşık 12 saat sonra da(öğle) bilgisayarı alıp servise götürdüm. Götürmeden önce de gün içinde bilgisayarı açıp test ettim herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sizce bilgisayarda büyük bir hasar var mıdır? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Şuana kadar bir şey olmadıysa pek bir şey olmaz, yine de uzun süreçte kendini gösterebilecek sorunlar ortaya çıkabilir. Yine de ucuz atlatmış sayılırsınız, geçmiş olsun. Dikkat edin lütfen.

Şekersiz olsaydı hiç sorun olmazdı şekerli olduğu için tuşlarda yapışma hissi vs. olabilir. Onun haricinde bir şey olmaz. Sıvı döküldüğünde PC'yi 2-3 gün açmamak lazım kısa devre olmasın diye kuruduğunda bir sorun olmaz

Oyun oynarken elimin çarpması sonucu ince belli bardağın üçte biri kadar şekerli çay touchpad üzerine döküldü ve boşluk tuşuna doğru ilerledi. Kısa süreli bir şokun ardından peçeteyle müdahale ettim prizden çıkardım bilgisayarı kapattım. Ardından açtım, açtığımda herhangi bir sorun yoktu bilgisayar normal işleyişine çalışmasına devam ediyordu touch pad te veya klavyede herhangi bir sorun yok. Ters çevirdim öyle bıraktım. Yaklaşık 12 saat sonra da(öğle) bilgisayarı alıp servise götürdüm. Götürmeden önce de gün içinde bilgisayarı açıp test ettim herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sizce bilgisayarda büyük bir hasar var mıdır? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
Şeker veya çay iletken şeyler değillerdir. Saf su da iletken değildir. İletken olan suyun içerisindeki minerallerdir. Yüksek ihtimal tuşlarda yapışkanlık hissi dışında bir problem yaşamazsın. Yine de dikkatli olmak lazım tabii.

Klavyede sorun olması şu an için beni zerre kadar üzmez. Ankartta veya herhangi bir parçada hasar varsa hayat biter. Beni geren taraf da bu.

Bir şey olmaz. Şekerden dolayı belki yapış yapış olabilir, izopropil ya da kolonyayi basarsın geçer. Tabii içini aç, pili çıkar.

Ben hiç ellemeyeyim dedim direkt Teknosa'ya götürdüm servise yolluyorlar.

Geri
Yukarı