Laptopa DDR3 RAM takviyesi

Evet laptopumun ta kendisi.

Nasıl yani şimdi benim amacım bir 2 gb rami çıkartıp 4gb takmaktı, 6gb ramim olsada sıkıntı olmazdı. Şimdi ben 4+2 yapamıyor muyum? İlla 4+4 mü alıcam ramleri?
Bu bahsettiğim sadece düşünce eğer laptopunda takılı olan ram elixir ise dediğim geçerli. Uyumlu bir ram bulursan veya aynı elixir markası adı altında alırsan 4+2 yapabilirsin. Eğer bulamazsan 4+4 yapmak zorundasın.

Bu bahsettiğim sadece düşünce eğer laptopunda takılı olan ram elixir ise dediğim geçerli. Uyumlu bir ram bulursan veya aynı elixir markası adı altında alırsan 4+2 yapabilirsin. Eğer bulamazsan 4+4 yapmak zorundasın.
1 saat önce falan açmıştım ve ramlerin birtanesinin markası Samsung'du. diğerinde marka bilgisi yoktu yada ben göremedim hatırlayamıyorum, sanırsam Elixir değil markaları.

Hayır yapabilirsin. Maksimum RAM desteği 8 GB, 8 GB'ın üstünde RAM takamazsınız.
Rica etsem bu bilgisayara alabileceğim 4gb ram linki atabilir misiniz? Yanlış birşey yapmak istemiyorum o yüzden. Sanırsam ssdyi ne marka alsam farketmez diye düşünüyorum?

1 Saat önce falan açmıştım ve RAM'lerin birtanesinin markası Samsung'du. Diğerinde marka bilgisi yoktu ya da ben göremedim hatırlayamıyorum, sanırsam Elixir değil markaları.

Rica etsem bu bilgisayara alabileceğim 4 GB RAM linki atabilir misiniz? Yanlış bir şey yapmak istemiyorum o yüzden. Sanırsam SSD'yi ne marka alsam fark etmez diye düşünüyorum?

O zaman uyum sıkıntısı yaşamayacağını düşünüyorum. RAM almadan önce gene de açıp bakmanı öneririm.

O zaman uyum sıkıntısı yaşamayacağını düşünüyorum. RAM almadan önce gene de açıp bakmanı öneririm.
Biraz geç oldu ama birşey danışmak istiyorum, bilgisayarım sadece 800mhz ram mi destekliyor? Daha üstek bir mhz değerinde ram alamam değil mi?

Geri
Yukarı