Laptopa ekran kartı takılır mı?

Çift slot var. Şimdi eski bir laptoptan RAM söktüm buna takacağım. Bakalım nasıl bir performans alacağım?
4+4 oldu şimdi.
RAM'ler arasında uyum olması gerek, aksi halde sorun yaşayabilirsiniz. Yani başka bir laptoptan söktüm taktım diyerek RAM yükseltmeniz tavsiye edilmez. RAM'inizin aynısı hala satılıyorsa aynısından alın.

Onun dışında performansta gözle görülür değişiklik için SSD almanız daha faydalı olur.

RAM'ler arasında uyum olması gerek, aksi halde sorun yaşayabilirsiniz. Yani başka bir laptoptan söktüm taktım diyerek RAM yükseltmeniz tavsiye edilmez. RAM'inizin aynısı hala satılıyorsa aynısından alın.

Onun dışında performansta gözle görülür değişiklik için SSD almanız daha faydalı olur.

Biraz geç cevap veriyorum ama şu anlık sorunumu çözdüm. SSD yerine benim kendi hard diskimi başka bir hard disk ile değiştirdim. Şu anlık bir sıkıntı olmadı. Eskiden Valorant oynarken uzun süreli donmalar oluyordu. Şu an hepsi kökünden gitti grafikler Low'dayken akıcı bir şekilde oynayabiliyorum.
RAM 8 GB ve hard disk değişimi laptopumu rahatlattı. İlerleyen dönemlerde SSD almayı da düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı