Laptopa ekran kartı takma

Kendim intel'in sitesinden indirdiğimde de sorun devam ediyor. Laptop anakartım hm55. Sizce işlemcinin grafik kartı ile ilgili bölümü bozulabilir mi? İşlemciyi değiştirsem düzelebilir mi? Yoksa sorun anakartta mı? Yazılımsal problem olduğunu düşünmüyorum.
@SandyBridge Arkadaşın da dediği gibi Intel (R) HD Graphics eski bir kart. Intel bu noktada (Windows 10 için) kart desteği vermeyi bırakmış olabilir. Ben de bu kartı kullanıyorum. Bende anakarta tümleşik halde ve ekstradan harici ekran kartı var. Acaba siz laptobunuzda harici bir ekran kartı olmadığı konusunda emin misiniz ? Laptobu söküp bir bakar mısınız? Ben sadece tümleşik kartlı bir laptobunuzun olduğu sanmıyorum. Internetteki programlarda ve CPU-Z programından harici ekran kartının olup olmadığını göremezsiniz(Sadece anakart değerlerini görürsünüz). Eğer işletim sistemi sizin için çok önemli bir faktör değilse tekrar 7 yükleyip sorunsuz çalıştırabilirsiniz. Pek önerilmez ama son çare olarak sistemin çalıştığı tarihlere sistem geri yükle yapmayı deneyebilirsiniz.

@SandyBridge Arkadaşın da dediği gibi Intel (R) HD Graphics eski bir kart. Intel bu noktada (Windows 10 için) kart desteği vermeyi bırakmış olabilir. Ben de bu kartı kullanıyorum. Bende anakarta tümleşik halde ve ekstradan harici ekran kartı var. Acaba siz laptobunuzda harici bir ekran kartı olmadığı konusunda emin misiniz ? Laptobu söküp bir bakar mısınız? Ben sadece tümleşik kartlı bir laptobunuzun olduğu sanmıyorum. Internetteki programlarda ve CPU-Z programından harici ekran kartının olup olmadığını göremezsiniz(Sadece anakart değerlerini görürsünüz). Eğer işletim sistemi sizin için çok önemli bir faktör değilse tekrar 7 yükleyip sorunsuz çalıştırabilirsiniz. Pek önerilmez ama son çare olarak sistemin çalıştığı tarihlere sistem geri yükle yapmayı deneyebilirsiniz.

7 home yükledim pro yükledim. Maalesef olmuyor. 2013 driveri var onu da yükledim olmuyor. Chipset gitmiş büyük ihtimal ondan ekran kartında sorun var görünüyor.

@rasul1995 Bak kardeşim son kez yazıyorum Allah'ını seviyorsan şunu bi' oku gözünü seveyim ya. SORUNUNUN ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORSAN SENDEN İSTENİLENİ YAP! KOCA KOCA YAZIYORUM BAK OKU!
DONANIM KİMLİĞİ PAYLAŞ!
DONANIM KİMLİĞİ PAYLAŞ!
DONANIM KİMLİĞİ PAYLAŞ!

Evet umarım görmüşsündür. Gözünü seveyim moderatör arkadaşım bu mesajı düzenleme arkadaşımız göremiyor galiba yardımcı olmuş oluruz, o yüzden büyük büyük yazdım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı