Laptop'a hangı SSD takılabılır?

Prodect

Decapat
Merhaba ben laptobuma SSD takacağım ama almadan once laptobun hangı SSD'yı destekledıgı veya uyup uymadıgını bılmıyorum, yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• 67fea128-01bb-47be-af7d-bffb79a916c3.jpg
    67fea128-01bb-47be-af7d-bffb79a916c3.jpg
    119,1 KB · Görüntüleme: 38
Hocam baktım bakındım lakin SATA mı yoksa PCI-e. X4 mü bir bilgi verilmemiş. NVMe desteği var mı bulamadım yani. Girişi o yüzden 500 MB/s değerlerini geçen SSD alsan o değerleri görebilir misin bilmiyorum.

M.2 NVMe destekliyor fakat M.2 SATA işini görecektir. Önerilerim pek iyi olmayabilir m.2 SSD'lere hakim değilim, karar vermeden önce diğer kullanıcıların tavsiyelerini bekleyin.

M.2 SSD'de 6 Gb/s ve 32 gb/s olan 2 versiyonu var. Biri 500mb/s diğeri 3000 mb/s. SSD M.2 NVMe olan yüksek hızlı. Merak ettiğim SSD M.2 NVMe olan yüksek hızlı versiyonu uygun mudur acaba? 6 gb/s olan zaten uygun. Bunun için bir kitapçığına gözat yazıyordur. Öte yandan en uygun fiyatlı SSD olan Toshiba'nın 500GB modelini önerebilirim. Fiyat perofmrans cihazı. NVMe destekli. Toshiba OCZ serisi. 500GB'si 600TL. 250GB'si 388TL. 500GB'si hemen hemen tüm 500GB SATA'lar ile aynı fiyat ama daha performanslı. Bunu alıp ilerde masaüstü veya cihaz değiştirdiğinde NVMe destekli bir makinede kullanabilmen açısından öneririm. Belki senin cihazında destekliyor olabilir.
M.2 NVMe destekliyor fakat M.2 SATA işini görecektir. Önerilerim pek iyi olmayabilir M.2 SSD'lere hakim değilim, karar vermeden önce diğer kullanıcıların tavsiyelerini bekleyin.

Ben NVMe desteğine dair bir yazı veya bilgi bulamadım? Nerden öğrendiğinizi bana da söyleme şansınız var mı? Bulamadım hiçbir yerde çünkü. Arkadaşımda da var aynı cihazdan bulamamıştık.

M.2 NVMe destekliyor fakat M.2 SATA işini görecektir. Önerilerim pek iyi olmayabilir m.2 SSD'lere hakim değilim, karar vermeden önce diğer kullanıcıların tavsiyelerini bekleyin.

yardımın için teşekür ederim beklerım
M.2 SSD'de 6 Gb/s ve 32 gb/s olan 2 versiyonu var. Biri 500mb/s diğeri 3000 mb/s. SSD M.2 NVMe olan yüksek hızlı. Merak ettiğim SSD M.2 NVMe olan yüksek hızlı versiyonu uygun mudur acaba? 6 gb/s olan zaten uygun. Bunun için bir kitapçığına gözat yazıyordur. Öte yandan en uygun fiyatlı SSD olan Toshiba'nın 500GB modelini önerebilirim. Fiyat perofmrans cihazı. NVMe destekli. Toshiba OCZ serisi. 500GB'si 600TL. 250GB'si 388TL. 500GB'si hemen hemen tüm 500GB SATA'lar ile aynı fiyat ama daha performanslı. Bunu alıp ilerde masaüstü veya cihaz değiştirdiğinde NVMe destekli bir makinede kullanabilmen açısından öneririm. Belki senin cihazında destekliyor olabilir.

masaustu gecıs yapmam dusunmuyorum, ama ssd laptopa uygun ve performans acısından ust bırseyler versın yeterlı bu hdd den cok cekıyorum ızzdırap

Ömürlük düşünüyorsan ve iyi olsun diyorsan. Toshiba'ların bazı modellerinde sağlık problemleri oluştuğunu duymuştum ama bunlar sıradan HDD boyundaki SATA SSD’ler di. RC serisinde var mı bilmiyorum. Lakin ömürlük olsun bana NVMe gerekmez diyorsan (günlük sıradan bir kullanıcı için bir fark sunmuyor o kadar. Belki data taşıma hızları fark eder. Oyun açılma vs bir şey değişmez o kadar.) Evo 860 öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı