Laptopa harici ekran kartı nasıl takılır?

losyxss

Centipat
Yer
İstanbul
Selam. Laptopumda 2 ekran kartı var. Biri Intel HD Graphics family biri de NVIDIA GT820M. İkisi de oyun performansı açısından sıkıntılı. Yanına GTX 1050 4 GB taksam çalışır mı? HP250 G3: GT820M, Intel HD family/ i5 4210U / 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Selam. Laptopumda 2 ekran kartı var. Biri Intel HD Graphics family biri de NVIDIA GT820M. İkisi de oyun performansı açısından sıkıntılı. Yanına GTX 1050 4 GB taksam çalışır mı? HP250 G3: GT820M, Intel HD family/ i5 4210U / 16 GB RAM.
Laptopa Ekran kartı takamazsınız.

PCI-e slotundan takılabilir Thunderbolt yoksa fakat değmez. İşlemciniz masaüstü bir GPU için çok yeteriz, darboğaz yapar. Eski bir GPU taksaniz yine değmez. PCI-e slotuna takarsanız Wi-Fi kartını çıkartmamız gerekir çünkü o laptopta başka PCI-e slotu olduğunu düşünmüyor. Taşınabilir bir cihazda olamaz. eGPU aparatı, GPU ve PSU almanız gerekir. Bunun yerine elinizdeki cihazı satıp saydığım şeylere para harcamak yerine yeni bir laptop veya masaüstü sistem daha mantıklı olur.

PCI-e slotundan takılabilir Thunderbolt yoksa fakat değmez. İşlemciniz masaüstü bir GPU için çok yeteriz, darboğaz yapar. Eski bir GPU taksaniz yine değmez. PCI-e slotuna takarsanız Wi-Fi kartını çıkartmamız gerekir çünkü o laptopta başka PCI-e slotu olduğunu düşünmüyor. Taşınabilir bir cihazda olamaz. eGPU aparatı, GPU ve PSU almanız gerekir. Bunun yerine elinizdeki cihazı satıp saydığım şeylere para harcamak yerine yeni bir laptop veya masaüstü sistem daha mantıklı olur.

Hocam bu linkteki attığım ürünlerle olmaz mı USB 3.0 ile, illa Thunderbolt mu olması lazım?
Hocam illa Thunderbolt olması gerekir mi? Bu aparttan mı?

1.PNG

Bant genişliğinden dolayı ya Thunderbolt'ya da PCI-e hattı gerekli. USB hattının bant genişliği bunun için yeterli değil.

Hocam PCI-e hattı gerekli derken biraz açar mısınız?

NVMe M.2 SSD takılan veya Wi-Fi adaptörün olduğu slotlar PCI-e hattıdır. Bant genişlikleri çarpana göre değişebilir, X4, X8, X16 gibi.

NVMe M.2 SSD takılan veya Wi-Fi adaptörün olduğu slotlar PCI-e hattıdır. Bant genişlikleri çarpana göre değişebilir, X4, X8, X16 gibi.
hocam NVMe M.2 SSD slotum boş zaten,Thunderbolt bağlantısı yerine başka seçenek varmı hocam?
yukarıda Thunderbolt'ya da PCI-e hattı gerekli. derken ne demek istediniz tam anlamadım.

Hocam NVMe M.2 SSD slotum boş zaten, Thunderbolt bağlantısı yerine başka seçenek var mı hocam?
Yukarıda Thunderbolt'ya da PCI-e hattı gerekli. Derken ne demek istediniz tam anlamadım.

Saydığım PCI-e M.2 slotu veya Wi-Fi kartının takılı olduğu yerler PCI-e slotu işte hocam. Boş ise ve PCI-e hattı ise M.2 slotunuz onu kullanabilirsiniz. Bu sistem ile ekran kartı takmak hiç mantıklı değil onu da ekleyeyim. Değmez bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı