Laptop'a harici ekran kartı takılır mı?

267305

Hectopat
Merhaba değerli Technopat üyeleri sorum başlıktan da anlıyacağınız üzere Laptop'a harici ekran kartı takılır mı?
Bu konuda bilgisi olan yardım edecek olan varsa çok sevinirim kafamda birkaç tane çılgın proje var eğer bu olursa çok farklı belki de hiç denenmemiş bir şey yapacağım.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba değerli Technopat üyeleri sorum başlıktan da anlıyacağınız üzere Laptop'a harici ekran kartı takılır mı?
Bu konuda bilgisi olan yardım edecek olan varsa çok sevinirim kafamda birkaç tane çılgın proje var eğer bu olursa çok farklı belki de hiç denenmemiş bir şey yapacağım.
Şimdiden teşekkür ederim.

Evet takılabilir. Yardımcı aparat ile Wi-Fi modülünü sökerek 1X to 16X çeviriciler var. Yalnız ekran kartını dikkatli seçmenizi öneririm yaklaşık %25'lik bir performans kaybı söz konusu.

PCI-E V8.4D EXP GDC aparatı ile yapılabiliyor diye biliyorum. fakat harici monitör için başka aparat laptopun dahili monütorünü kullanmak için ayrı bir aparat var. işlemciniz le doğru olantılı ekran kartları seçmeniz gerekir.Mesela eski laptopa 1080ti takılıyım diyemezsiniz darboğaz sorunu ortaya çıkıyor. işlemci ekran kartını taşımıyor.

Bir konu açmıştım Monster vs MSI diye Monster'ı almaya karar verdim üstünde i9 9900K ve RTX 2080 var 4K çözünürlük ben bir tane daha RTX 2080 alıp SLI yapma derdindeyim sizce olur mu?

Bir konu açmıştım Monster vs MSI diye Monster'ı almaya karar verdim üstünde i9 9900K ve RTX 2080 var 4K çözünürlük ben bir tane daha RTX 2080 alıp SLI yapma derdindeyim sizce olur mu?
SLI yapmak istesen bile ikinci kartı takmayı başarsan bile artık laptop taşınamaz hale gelmiş olacak. O yüzden laptop almaktansa masaüstü alın, her açıdan uzun ömürlü olsun.

SLI yapmak istesen bile ikinci kartı takmayı başarsan bile artık laptop taşınamaz hale gelmiş olacak. O yüzden laptop almaktansa masaüstü alın, her açıdan uzun ömürlü olsun.

Açıkçası benimki sadece deneme biliyorum biraz pahalı bir deneme ama :D 4K'da nasıl etkisi olur merak ediyorum. Ayrıca bu özelliklere sahip bir bilgisayar laptoptan pahalıya gelecektir. Hemde çok taşınamaz olacağını pek sanmıyorum alt tarafı bir psu bir ekran kartı.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı