Laptopa harici ekran kartı takmak

Yukarıdaki mesajımda şu linki paylaşmıştım, PC'yi dağıtmadan E-GPU kullanımı gayet de mümkün, hatta dağıtılarak yapılanını ben bu başlığa girdiğimde öğrendim, ancak kendi adıma yapmazdım, yapanın tabii ki kendi tercihidir ancak ben insanlara bir seçenek önerecek veya tavsiyede bulunacaksam "uygulanabilir" olmasına dikkat ederim, bu tavsiyeye uyup uymamak tabii ki kullanıcının tercihi :)

Bırakalımda - Doğrusu "Bırakalım da", lütfen şu -de/-da eklerini ayırmayı öğrenelim artık.
Ayrıca ben zaten bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi fikir sorulan bir başlığa fikrimi yazdım, ve kendi nezdimde "uygulanabilir" gördüğüm çözümü önerdim, masaüstü kurmakla uğraşamayacak, mobilite ve konumlandırmaya önem veren bir kullanıcıya PC'yi dağıtmasını gerektirecek ve performans kaybı yaşatacak bir öneride bulunmadım, kaldı ki kimse adına karar da vermedim. Burada sadece fikrimi paylaştım ve bu fikri dikkate almak, uygulamak tabii ki soruyu soranın insiyatifindedir, kimseye bir şey diretmiyorum, ama neden ben tavsiyelerimi belirli yazılı olmayan, kişisel ve keyfi yönergeler doğrultusunda vermek zorunda bırakılıyorum bunu anlayamadım. Kaldı ki konu sahibinin ekran kartı zaten çöp değil, güncel oyunları biraz kısarak da olsa oynatabilecek bir kart, demek ki gerçekten üst seviye bir kart kullanmak istiyor, bu durumda da "üst seviye performans arayışında olan bir kullanıcı" olduğunu düşünerek naçizane "Kişisel" tavsiyelerimi kendisine bu yönde veriyorum. Bununla ilgili bir sorun mu var?
Öncelikle de/da yazma tarzım beni ilgilendirir. İster dikkat ederek yazarım ister yazmam bu kadar basit. 2.’si konu sahibi alacağım parçalar neler olması gerekir yazmış. Sende Thunderbolt 3 e ihtiyaç lazım ve senin bilgisayarında yok yazmışsın. Ama arkadaşın sorduğu sorunun cevabı bu değil. Zaten desteklemediğini yazmışsın neden hala direniyorsun anlamadım.

arkadaşlar tartışmanıza gerek yok herkes fikrini söylesin. benim buradaki amacım performans kaybı ne derecede olur? destek sıkıntısı yaşar mıyım? bunun gibi sorulara cevap bulmak. herkes fikrini belirtsin ki bende ona göre sistemi önerilen yönde değiştireyim. herkese fikirleri için de teşekkür ederim. kullanmış olduğum pc bir açıdan sabit duruyor diyebilirim. yer değiştirme söz konusu olmayacak o yüzden wifi vb gibi özelliklerden vazgeçebilirim. Burda benim için önemli olan konu driver destekler mi? pc darboğaz olur mu? hiç test yapılmış mı bilginiz var mı? bunların yanıtı. tecrübelerinize dayanarak monster abra a7 v7.2 pc ye 2060 veya 2070 ekran kartı takmaya değer mi? performans artışı açısından??

arkadaşlar tartışmanıza gerek yok herkes fikrini söylesin. benim buradaki amacım performans kaybı ne derecede olur? destek sıkıntısı yaşar mıyım? bunun gibi sorulara cevap bulmak. herkes fikrini belirtsin ki bende ona göre sistemi önerilen yönde değiştireyim. herkese fikirleri için de teşekkür ederim. kullanmış olduğum pc bir açıdan sabit duruyor diyebilirim. yer değiştirme söz konusu olmayacak o yüzden wifi vb gibi özelliklerden vazgeçebilirim. Burda benim için önemli olan konu driver destekler mi? pc darboğaz olur mu? hiç test yapılmış mı bilginiz var mı? bunların yanıtı. tecrübelerinize dayanarak monster abra a7 v7.2 pc ye 2060 veya 2070 ekran kartı takmaya değer mi? performans artışı açısından??
Eğer BİOS white list varsa çok uğraştırır. Tahminimce %10'luk bir kayıp olabilir ekran kartı ve işlemciye göre değişmekle birlikte ve bilgisayarın kendi ekranını kullanırsan bu da performans kaybı demek olacaktır harici monitör kullanman daha iyi olacaktır.

Geri
Yukarı