Laptopa harici monitör ve klavye bağlamak

Anıl Emir

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, geçtiğimiz günlerde ASUS TUF A15'in 2022 modelini satın aldım, şu ana kadar bilgisayardan memnunum, yalnız bir sorum olacak. Bilgisayara harici bir monitör ve klavye bağlamak istiyorum. Mevcut masam ise biraz küçük. Dolayısıyla monitörü ve klavyeyi bağlayınca laptop için masada yeterli alan kalmıyor. Bu durumda laptopu masanın altındaki sürgülü alana koymak istiyorum. Böyle yapınca da bilgisayarı her açmak istediğimde sürgülü alanı çekip, laptop kapağını açıp, bilgisayarı açıp sonra da kapağı kapatıp sürgülü alanı geri itmem gerekecek ve her açmak istediğimde bu süreci tekrarlamak istemiyorum. Sorum şu, bağladığım harici monitör yardımı ile laptopun kapağını her seferinde açıp Power tuşuna basmam gerekmeyen bir senaryo mümkün müdür? Veya herhangi bir başka tavsiyeniz olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Laptop uykuda tutulup klavye ile uyandırmak bir çözüm olabilir(mouse ile uyanmayı devre dışı bırakın, hassasiyeti yüksek ise sık sık uyanabilir) ama laptopun hava kanalları ekran kapalıyken etkileniyorsa veya laptopu bıraktığınız yer hava alması için yeterli değilse bir noktadan sonra sıkıntı çıkaracaktır.

Merhaba,
Laptop uykuda tutulup klavye ile uyandırmak bir çözüm olabilir(mouse ile uyanmayı devre dışı bırakın, hassasiyeti yüksek ise sık sık uyanabilir) ama laptopun hava kanalları ekran kapalıyken etkileniyorsa veya laptopu bıraktığınız yer hava alması için yeterli değilse bir noktadan sonra sıkıntı çıkaracaktır.
Masanın altında hava alınacak boşluk fazlasıyla var ama dediğiniz gibi klavyenin sağ üstünde bu modelde bir hava tahliye alanı daha var. Ekran kapalı kaldığı zaman burası uzun vadede problem çıkarabilir. Sanırım kurmak istediğim setup üzerine biraz daha düşünmem lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı