Laptopa harici monitör bağlamak performansı etkiler mi?

Merhabalar, laptopa monitör bağlarsam performans düşer mi? Laptop 60 Hz 1366x768 çözünürlüğünde ve ben 75 Hz veya 144 Hz 1080p veya üstü monitör bağlamak istiyorum. Laptopumda çift ekran kartı var, onboard ve Nvidia.

Eğer ekran kartınız güçlü ise monitör bağlamanız performansı etkilemez. Hatta oyunlar daha akıcı bir şekilde oynanır. Ama gücü yetmez ise hiçbir anlam ifade etmeyecektir.

1080P'de çalışacağı için, ekran kartınız daha çok çalışacaktır. 75 FPS veren oyunlarda daha akıcı bir görüntü elde edersiniz.

144 Hz monitör kullanıyorum laptopa bağlı. Performans olarak bir düşme görmedim hatta iyiki bağlamışım diyebilirim.
HDMI ile bağladığım için 120 Hz olarak kullanıyorum.

Çözünürlük artacağı için performans düşer. O ekran kartı 1080P için yetersiz. Üstüne bir de 144Hz'e hiç gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, laptopa monitör bağlarsam performans düşer mi? Laptop 60 Hz 1366x768 çözünürlüğünde ve ben 75 Hz veya 144 Hz 1080p veya üstü monitör bağlamak istiyorum. Laptopumda çift ekran kartı var, onboard ve Nvidia.
Şöyle diyim Nvidia kartları harici monitöre bağlamak gücü az da olsa arttırıyor ama 768P yerine 1080P kullanırsanız Oyunlarda FPS artmayı bırakın ciddi anlamda düşer.

Gününüzde artık 1080P'nın altında bir çözünürlükte monitör alınmaz. Onun bile miladı doluyor yavaştan. Yakın zamanlarda bir bilgisayar alma planın varsa eğer 1080P, 144Hz al gitsin. Yeni sistem alana kadar çözünürlük düşürürsün en kötü.

Geri
Yukarı