Çözüldü Laptopa HDD takıldıktan sonra mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

çaresiz1432

Decapat
Daha fazla  
Laptopum hard diski bozuktu bilgisayarcıya götürdük bir hard disk taktı(250 GB'lık HDD) sonrasında bilgisayarı geri aldığımızda kullandığımız zaman da 1-2 saat içerisinde tık diye bir ses geldiğini ve mavi ekran olup siyah ekranda bir yazı geldiğinü fark ettik. Üstelik bu her gün oluyor. Kapatıyoruz sonra geri açıyoruz ama gene aynı ekran geliyor sonra 10 dk(en az 10 dk) bekledikten sonra açtığımızda sorun gidiyor, kullanabiliyorum ama gene aynısı oluyor bir süre sonra. Sorunu ve çözümü nelerdir?
Hatalar bunlar

Dosya Ekleri

• images.png
    images.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 37
  • images (5).jpeg
    images (5).jpeg
    7 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Çözüm
HDD'lerden çok çektim. O tık sesi gelince, PC gidiyorsa bad sector vardır muhtemelen. Disk dönerken oraya denk geliyorsa eğer şak mavi ekran. Bi de şöyle düşünelim, tık sesi geliyor mavi ekran sonra HDD'yi görmüyor, insert boot device diyor demek ki HDD elektrik kesiyor. (2. resim)
HDD'lerden çok çektim. O tık sesi gelince, PC gidiyorsa bad sector vardır muhtemelen. Disk dönerken oraya denk geliyorsa eğer şak mavi ekran. Bi de şöyle düşünelim, tık sesi geliyor mavi ekran sonra HDD'yi görmüyor, insert boot device diyor demek ki HDD elektrik kesiyor. (2. resim)

Çözüm
Anladım reis saol

Geri
Yukarı