Laptopa kendim sonradan SSD takabilir miyim?

mrtt123

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün Lenovo V155 81V5001PTX laptop sipariş verdim. Laptopta 1 TB HDD bulunuyor ve SSD yuvası var ve ben SSD'de takmak istiyorum. İleriki zamanlarda bir SSD alsam kendim takabilir miyim yoksa bir bayiye veya servise mi taktırmam gerekiyor? Kendim taksam garantisi gider mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Garanti süresi bitmeden SSD takmak için kasayı açarsanız, garanti dışı kalır.

Ondan servise gönderin. Yada garanti süresinin bitmesini bekleyin.

Ben Caddy ile HDD+SSD kullanıyorum. Kendim taktım. Gayet de kolay takılıyor. Hddyi söktüm. Yerine 860 Evo taktım. Sonra da CD sürücüyü söküp Caddy ile HDD taktım.
Garanti süresi bitmeden SSD takmak için kasayı açarsanız, garanti dışı kalır.

Ondan servise gönderin. Yada garanti süresinin bitmesini bekleyin.
Lenovoda cihaza zarar vermediğiniz ve batarya üzerindeki garanti vidalarını sökmediğiniz sürece garanti dışı kalmıyor.

Genellikle firmalar Kasanın içine yapılan en ufak müdahaleyi garanti dışı olarak değerlendiriyorlar. Fakat Monster gibi firmalar bu tür şeylere izin veriyorlar.
O yüzden servis ile görüşüp ücret dahilinde onlara yaptırmanızı öneririm.

İleriki zamanlarda bir SSD alsam kendim takabilir miyim yoksa bir bayiye veya servise mi taktırmam gerekiyor?
Kendiniz takabilirsiniz. Üstteki yorumda "Kesinlikle takmanı önermem" demiş birisi, takması zaten oldukça kolay bir şey. Neden takmamasını önerdiğini anlamadım, zaten kasa içerisinde neyin ne olduğu oldukça belli.
Kendim taksam garantisi gider mi?
Lenovo'nun müşteri hizmetleriyle görüşüp bunu öğrenebilirsiniz.

Kendiniz takabilirsiniz. Üstteki yorumda "Kesinlikle takmanı önermem" demiş birisi, takması zaten oldukça kolay bir şey.

Lenovo'nun müşteri hizmetleriyle görüşüp bunu öğrenebilirsiniz.
Ben görüştüm. V330 kullanıyorum. Cihaza zarar vermediğiniz sürece serbest.

merhabalar notebook um baya eski 11 yıllık üzerinde 320 gb sata2 hdd var. bu notebook a ssd alıp taksam çalışırmı. notebook veya bios tanımamazlık yapar mı
Sata SSD ise çalışır Ama
SATA ise 5'te bir hızında.
SATA II ise yarı performansında.
SATA III ise normal hızında çalışır.

Elinizdeki model SATA II. Fark olur mu kesinlikle olur. Ama tam verim alamazsınız.

Geri
Yukarı