Laptopa kola döküldü, klavye yapışıyor

SoLLy

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım ASUS TUF FX506LI.
Dün akşam sağlam bir miktar kola döküldü laptopa, şu anda bilgisayar hiç olmamış gibi çalışıyor.
Ancak klavye çok yapışıyordu, ben de tamamen sökmemek için klavyenin tuşlarını teker teker söküp altını ve tutucusunu kolonya sürdüğüm mikrofiber bez ile temizledim.
Başta iyi gibiydi ama biraz vakit geçtikten sonra yine yapışıyor gibi basmaların hissiyatı çok farklı.
Özellikle space tuşu, caps ve Tab tuşlarında telden dolayı çok yapışıyordu temizledikten sonra iyi gibiydi ama aynı şekilde vakit geçtikçe eski haline dönüyor.
Sadece klavye ile ilgili değil garantiyle ilgili de sorun yaşar mıyım? Büyük ihtimal kullanıcı hatası olduğundan iptal olmuştur.
Bilgisayarın arkasından açılacak kadar büyük sorun yaşatır mı?

Sorun yaratabilir. Bi yetkili birisine göstermek lazım.

Elektronik eşya temizleme için spreyler mevcut. Kullandığım modeli bulamadım, onun gibi bir şey bulup temizleyin ve bundan sonra şekerli kola içmeyin, şekersiz yapışmıyor . :D

Sorun yaratabilir. Bir yetkili birisine göstermek lazım.

Diğer benzer durumları forumlarda araştırdım, direk bakımın parası ayrı değişim isteyebilir o ayrı ben lise öğrencisiyim o parayı bulamam ben.
İyice kurutsaydın bari.

Bıraktım kurumaya iki gün açmayacağım. Sonumuz hayrola.
Elektronik eşya temizleme için spreyler mevcut. Kullandığım modeli bulamadım, onun gibi bir şey bulup temizleyin ve bundan sonra şekerli kola içmeyin, şekersiz yapışmıyor. :D

Bahsettiğiniz temizlik klavyenin temizliği midir?
İçini açmam özellikle de anakartı sökmek gibi olaylara kendim girersem faha zararlı çıkabilirim çünkü.
Kolayı da içmem normalde bir canım çekti pişman oldum içtiğime. İçmem daha da.

Diğer benzer durumları forumlarda araştırdım, direk bakımın parası ayrı değişim isteyebilir o ayrı ben lise öğrencisiyim o parayı bulamam ben.

Bıraktım kurumaya iki gün açmayacağım. Sonumuz hayrola.

Bahsettiğiniz temizlik klavyenin temizliği midir?
İçini açmam özellikle de anakartı sökmek gibi olaylara kendim girersem faha zararlı çıkabilirim çünkü.
Kolayı da içmem normalde bir canım çekti pişman oldum içtiğime. İçmem daha da.
Kolanın değdiği her yeri temizlemen lazım. Şuan çalışıyor olabilir ama oksitlenme yapabilir.

Geri
Yukarı