Laptop'a Mac kurmak

İlkay Gavaz

Hectopat
Evet herkese merhaba arkadaşlar başlıktada belirtiğim gibi laptopbuma mac kurmak istiyorum. Laptobumun modeli acer v3-571g.
Youtubedeki laptopba mac kurma rehberini izledim fakat aklıma takılan bir kaç soru var. Bunlardan birinci ben şuan win7 kulanıyorum ve mac kurarken win7yi silmemmi gerekiyor? Ve denemek için internetten torrent vasıtasıyla indirdiğim mac os x moutunlain 10.8 versiyonu nu kursam bir sıkıntı çıkar mı?

Teşekkürler iyi forumlar. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu yöntemle kurabilirsiniz... Mac kurarken windowws7 silmenize gerek yok windowsta bir tane disk bölüntüleyin fat 32 olarak..Artık ne kadar yer varsa en az 50-60gb ayırmanız tavsiye olunur... Sonra Windowsta EasyBCD adlı program yükleyeceksiniz... Daha sonra Macosx kurarsınız. Bilgisayarınız hatası verecek.. Çözümü mevcuttur.. Sonra her iki işletimide kullanabilirsiniz.. Başka bir yöntem ise önce Macosx kuracaksınız, sonra windows... Bu daha kolay bir yöntemdir.. Fakat yedeklerinizi alın tamamen sileceksiniz diski..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı