Laptopa monitör bağlama

Efeclb

Decapat
Merhaba, şu videoda laptopa monitör bağlayınca FPS arttığını gördüm. Bunun bir açıklaması var mıdır neden artar?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel UHD ile görüntü aktarımı yapıldığı için. Dahili ekran kartı BIOS üzerinden devre dışı bırakılırsa laptop üzerinde de aynı sonuç alınır. Bu ayar olmayan laptoplar ise mecburen çift kanal RAM kullanarak sorunu birkaç e-spor oyunu hariç çözer.

Ekran Görüntüsü (2).png

Buraya girip dahili ekran kartını devre dışı bırakırsanız aynı performans ı alırsınız buraya girdiğinizde tek ekran kartı varsa hiçbir şeyi değiştirmezsiniz maelesef çünkü bu laptopunuz da harici ekran kartı yok demektir. Dahili ekran kartı genelde Intel UHD veya AMD Vega 3 Vega 8 gibi gözükür. Laptopunuz eski ise daha da farklı olabilir.

Eki Görüntüle 795129

Buraya girip dahili ekran kartını devre dışı bırakırsanız aynı performans ı alırsınız buraya girdiğinizde tek ekran kartı varsa hiçbir şeyi değiştirmezsiniz maelesef çünkü bu laptopunuz da harici ekran kartı yok demektir. Dahili ekran kartı genelde Intel UHD veya AMD Vega 3 Vega 8 gibi gözükür. Laptopunuz eski ise daha da farklı olabilir.
Tamamen yanlış bir bilgi vermişsiniz. Denilen işlem bu kadar basit değil. Öncelikle marka ve BIOS desteği gerekli. Genele yayılamaz dediğiniz.

Benim laptopum acer nitro 5 ryzen 7 3750 h vega gpusu var birde harici ekran kartı olarak gtx 1650 var benim laptopumda biosdan kapatamıyorum aygıt yöneticisinden vega gpu kapatınca masaüstü kasıyor

Benim laptopum acer nitro 5 ryzen 7 3750 h vega gpusu var birde harici ekran kartı olarak gtx 1650 var benim laptopumda biosdan kapatamıyorum aygıt yöneticisinden vega gpu kapatınca masaüstü kasıyor
Kapatamazsınız. Performans sorunlarınız var ve muhtemelen tek kanal RAM kullanıyorsunuz. Diyeceğim RAM'i çift kanal yapın.

Bu grupta 20-30 kişi Nitro 5 2020 kullanıcısı var.

Bu akşam zaten 240 Hz 1 ms bir monitör alacağım ve çift kanala geçmeyi de düşünüyorum çift kanala geçince CS:GO'da kaç FPS artar tahmini olarak söyler misin.

Bu akşam zaten 240 Hz 1 ms bir monitör alacağım ve çift kanala geçmeyi de düşünüyorum çift kanala geçince CS:GO'da kaç FPS artar tahmini olarak söyler misin.
CS:GO'da FPS hatrı sayılır şekilde artacaktır. Ancak kullandığınız ekran kartı nedir ? Yine başta da dediğim gibi çift kanal da olsa birkaç oyunda monitör performansı alamazsınız. Örnek FIFA serisi, LOL ve CS GO.

Geri
Yukarı