Laptopa monitör bağlamak için nelere dikkat edilmeli?

Burak_2

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şimdi YouTube'da gördüm. Adam laptopa ekran bağlıyor, FPS katlanıyor. Böyle bir olay var mı? Eğer varsa para biriktirmeye başlayacağım ve monitör bakacağım ama hiç bilmiyorum nasıl bağlıyacağım. VGA falan hiç anlamıyorum, nereden nereye takacağım nerelere dikkat etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, şimdi YouTube'da gördüm. Adam laptopa ekran bağlıyor, FPS katlanıyor. Böyle bir olay var mı? Eğer varsa para biriktirmeye başlayacağım ve monitör bakacağım ama hiç bilmiyorum nasıl bağlıyacağım. VGA falan hiç anlamıyorum, nereden nereye takacağım nerelere dikkat etmeliyim?

Video'da FPS değeri normalde Intel ekran kartı yerine sadece ekran kartı kullanıldığı için artıyor, eğer laptop MUX Switch ayarına sahipse BIOS'tan yapılıyor, yoksa HDMI kablosu ile monitör bağlayıp da yaparsınız. Eğer MUX Switch ayarı yoksa monitör mutlaka alın, 20-30 FPS hatta daha bile fazla arttırabilir.

Laptopa harici monitör bağlandığında FPS artar doğru. Sebebi ise harici ekran kartında işlenen görüntünün dahili yani işlemcinin üzerindeki ekran kartı üzerinden laptopun kendi ekranına gelmesi. Harici monitör taktığınızda ise direkt olarak harici ekran kartında işlenen görüntü monitöre geliyor buda tam verim almanızı sağlıyor. Laptopundaki çıkışa bak VGA eski bir sistem HDMI çıkışı vardir yüksek ihtimal o yüzden HDMI'li bir monitör bak. İleride kasa toplarım diyorsan hem DP hem HDMI destekli monitörler var onlara bakabilirsin. Hz'ye dikkat et 144Hz ideal bana göre.

Son düzenleme:
Videoyu atar mısın?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptopa harici monitör bağlandığında FPS artar doğru. Sebebi ise harici ekran kartında işlenen görüntünün dahili yani işlemcinin üzerindeki ekran kartı üzerinden laptopun kendi ekranına gelmesi. Harici monitör taktığınızda ise direkt olarak harici ekran kartında işlenen görüntü monitöre geliyor bu da tam verim almanızı sağlıyor. Laptopundaki çıkışa bak VGA eski bir sistem HDMI çıkışı vardir yüksek ihtimal o yüzden HDMI'li bir monitör bak. İleride kasa toplarım diyorsan hem DP hem HDMI destekli monitörler var onlara bakabilirsin. Hz'ye dikkat et 144Hz ideal bana göre.

Hocam Monster laptop HDMI destekli HDMI kablosu almam yeterli olacak mı?

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam Monster laptop HDMI destekli HDMI kablosu almam yeterli olacak mı?

Yeterli hocam. Monitörü 0 alacaksanız kutu içerisinden çıkabilir, Letgo gibi yerlerden 2.el alacaksanız HDMI kablosunuda verir sanırım.

Yeterli hocam. Monitörü 0 alacaksanız kutu içerisinden çıkabilir, Letgo gibi yerlerden 2.el alacaksanız HDMI kablosunuda verir sanırım.

Hocam bir de bir şey daha soracağım malum öğrenci olduğumuz için sürekli laptopun yer değişiyor yani tak çıkar yapmaktan monitörün veya laptopun giriş soketleri zarar görür mü?

Hocam bir de bir şey daha soracağım malum öğrenci olduğumuz için sürekli laptopun yer değişiyor yani tak çıkar yapmaktan monitörün veya laptopun giriş soketleri zarar görür mü?

Birden fazla etken var, söküp takarken ne kadar sert-hassas davrandiginiza söküp takma sıklığınıza ve markalara bağlı. Düz olarak takıp çıkarın sağa sola hareket ettirerek takıp çıkartmayın. Kolay kolay lehimi kopmaz ama illaki zamanla soketler gevşemeye başlar. Her gün söküp takacaginizi varsaydım, haftada bir söktak yapacaksanız uzun yıllar sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Birden fazla etken var, söküp takarken ne kadar sert-hassas davrandiginiza söküp takma sıklığınıza ve markalara bağlı. Düz olarak takıp çıkarın sağa sola hareket ettirerek takıp çıkartmayın. Kolay kolay lehimi kopmaz ama illaki zamanla soketler gevşemeye başlar. Her gün söküp takacaginizi varsaydım, haftada bir söktak yapacaksanız uzun yıllar sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Hocam haftada en fazla 2 kere çak tıkar olur.

Geri
Yukarı