Monitör alırken nelere dikkat edilmeli?

• Konuyu başlatan g770
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 101

g770

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Monitor almayı düşünüyorum, çok kararsız kaldım. Panel olarak hangi paneli tercih etmeliyim? VA panel olanlar ucuz ama onlar tavsiye edilmiyor, ne panel almalıyım? Başka nelere dikkat etmeliyim? 7K bütçem var, bunu biraz asabilirim. 200Hz ustu ve 24-27 inç bir şey istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
IPS panel tercih etmelisiniz. Birde ekran kartınıza göre G-sync ya da Free sync bakabilirsiniz ama şart değil.

Hocam ilk olarak ne yaparsan yap VA panel alma. IPS tercih et. Aldığın ilk 14 gün sürekli olarak ghosting, ölü piksel gibi çok rastlanan monitör problemlerini kontrol et ki değişim sağlarsın ekstrem bir durumda. Onun haricinde Hz değeri boyutu vs. senin bütçene kalmış şeyler.

Hocam ilk olarak ne yaparsan yap VA panel alma. IPS tercih et. Aldığın ilk 14 gün sürekli olarak ghosting, ölü piksel gibi çok rastlanan monitör problemlerini kontrol et ki değişim sağlarsın ekstrem bir durumda. Onun haricinde Hz değeri boyutu vs. senin bütçene kalmış şeyler.
Hocam VA paneller kötü değil ki neden öyle yazdınız?

Bunu öneririm. 200 Hz üstü istiyorsan bu bütçede pek seçeneğin yok.

Her VA panelde ghosting olmaz. Kaliteli VA panellerde var.

Ekran kartım 3050 laptop GPU buna ne almalıyım.
Nvidia ekran kartlarında G-sync, AMD kartlarda ise Free sync monitörler alabilirsiniz. Yani G-sync lazım size. Dediğim gibi şart değil, birde laptoplarda oluyor mu bilmiyorum.

Geri
Yukarı