Laptopa monitör bağlamak mantıklı mı?

Arkadaşlar çok düşük bir laptopum vardı masaüstü toplama PC ile değiştirmek istiyordum fakat kamerada kullandığım için laptopu tercih ettim yaklaşık 40 gün önce laptop aldım şimdi ise büyük ekran kullanmak için bu monitörü tercih etmek istiyorum ileride de kasa toplamayı düşünüyorum sizce mantıklı mı? Bir de laptopum 1920X1080 çözünürlükte monitörde aynı çözünürlükte CS:GO'da 130-150 FPS alıyorum. FPS'im düşe mi düşerse ne kadar düşer?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar çok düşük bir laptopum vardı masaüstü toplama PC ile değiştirmek istiyordum fakat kamerada kullandığım için laptopu tercih ettim yaklaşık 40 gün önce laptop aldım şimdi ise büyük ekran kullanmak için bu monitörü tercih etmek istiyorum ileride de kasa toplamayı düşünüyorum sizce mantıklı mı? Bir de laptopum 1920X1080 çözünürlükte monitörde aynı çözünürlükte CS:GO'da 130-150 FPS alıyorum. FPS'im düşe mi düşerse ne kadar düşer?
FPS düşmesi yaşamazsın. Bende monitör ile kullanıyorum. Hiçbir düşüş yok. Gayet güzel bir fikir. Büyük ekran her zaman daha iyidir.

FPS düşmez tam tersine artabilir. İnternette bununla ilgili bir kaç test videosu var. Kendi laptopumun ekranı yetmediği için ben de daha büyük bir monitor ile kullanıyorum.

Çözünürlük değişmediği sürece oyunun çalışmasında değişiklik olmaz hatta bazı durumlarda monitör kullanarak FPS artışı bile görülüyor. Ancak çok umutlanmayın bende bir değişiklik olmadı örnek olarak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Herhangi bir düşüş yaşıyacagınızı zannetmiyorum ama oyun oynuyorsanız laptopunuzu bilmiyorum ama sogutucu kullanmanızda yarar var 3-5 derecede olsa etkisi oluyor.

Peki dostlar bende 1366x768 ekran çözünürlüğüne sahip laptopumu harici bir monitör ile (1080p) sizce ne kadar bir FPS düşüşü yaşarım?

Peki dostlar bende 1366x768 ekran çözünürlüğüne sahip laptopumu harici bir monitör ile (1080p) sizce ne kadar bir FPS düşüşü yaşarım?
Yaklaşık %35 40 arası denebilir.(Oyundan oyuna değişebilir)
Örnek olarak Gta 5'de 1366x768 de 40-50 arası fps alırken 1920x1080 çözünürlük harici monitörde 25-30 arası fps aldım

Yaklaşık %35 40 arası denebilir.(Oyundan oyuna değişebilir)
Örnek olarak Gta 5'de 1366x768 de 40-50 arası fps alırken 1920x1080 çözünürlük harici monitörde 25-30 arası fps aldım
Ekran kartınız nedir? Sormamın 350TL'ye çok temiz bir monitör buldum en yakın vakitte de bir sistem toplamayı düşünüyorum. En azından şimdi bunu alsam işime yarar mı diye sormak istedim.

Ekran kartınız nedir? Sormamın 350TL'ye çok temiz bir monitör buldum en yakın vakitte de bir sistem toplamayı düşünüyorum. En azından şimdi bunu alsam işime yarar mı diye sormak istedim.
Laptopum baya eski GT635m kullanıyorum. Ne oynamayı düşünüyorsunuz? Sisteminiz imzanızdaki gibi mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı