Laptopa Monitör nasıl bağlanır?

g0d_sent

Centipat
Monster'a kullanırken multi tasking için bir monitör eklemek istiyorum. Monitörü oyun oynamak için kullanmayacağım. Neler yapmam gerek bilmiyorum ve yaparsam laptopa herhangi bir zarar verir mi? Şimdiden yadımlarınız için teşekkür ediyorum.
Laptop özellikleri: i7 9750H
GTX 1660 Ti
16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörde ve bilgisayarda mevcut ise ilk olarak DisplayPort seçeneği tercih edilmeli, eğer yoksa sırasıyla HDMI ve VGA girişlerini tercih edebilirsiniz. VGA dizüstülerde çözünürlük olarak maksimum 1024x768 veriyordu hatırladığım kadarıyla. Çözünürlüğün tatmin etmediği durumlarda veya monitörün doğal çözünürlüğüne ulaşamadığınız durumlarda HDMI -> VGA dönüştürücü kullanılabilir. Dönüştürücüden verim alamama ihtimali de mevcut bilginiz olsun.

Monitörde ve bilgisayarda mevcut ise ilk olarak DisplayPort seçeneği tercih edilmeli, eğer yoksa sırasıyla HDMI ve VGA girişlerini tercih edebilirsiniz. VGA dizüstülerde çözünürlük olarak maksimum 1024x768 veriyordu hatırladığım kadarıyla. Çözünürlüğün tatmin etmediği durumlarda veya monitörün doğal çözünürlüğüne ulaşamadığınız durumlarda HDMI -> VGA dönüştürücü kullanılabilir. Dönüştürücüden verim alamama ihtimali de mevcut bilginiz olsun.
Yüksek çözünürlüğe çıkmayacağı için öncelik olarak DisplayPort olmasına gerek yok hem ses hem görüntü kalitesi olarak HDMI tercih edilmeli ki, 4k dan sonra DisplayPort öncelik olmalı.

Monster'a kullanırken multi tasking için bir monitör eklemek istiyorum. Monitörü oyun oynamak için kullanmayacağım. Neler yapmam gerek bilmiyorum ve yaparsam laptopa herhangi bir zarar verir mi? Şimdiden yadımlarınız için teşekkür ediyorum.
Laptop özellikleri: i7 9750H
GTX 1660 Ti
16 GB RAM
Dostum öncelikle HDMI veya Display Çıkışı bu tip şeyler için var.
Aşağıdaki resimdeki ayarlar bölümünden ayarlarını kurcalayarak yapabilirsin,
Ayrıca ikinci resimdeki kırmızı ok ile bildirim kısmından, mavi ok ile ekran yansıtma ayarlarını isteğin gibi yapabilirsin.

Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    303,9 KB · Görüntüleme: 130
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    329,3 KB · Görüntüleme: 126
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    24,1 KB · Görüntüleme: 138
Usta benim laptop'umda monitörü hdmi ile bağlıyorum monitöre hiç görüntü gelmiyor sebep nedir ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı