Çözüldü Laptopa MX450 ekran kartı takılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Woksy

Centipat
Daha fazla  
Direkt MX450 arıyorum deyince sonradan laptopa ekran kartı eklenmesinin mümkün olmadığını bilmeyen kişilerden sandım.

Nasıl yani? Bilgisayarcıya götürdüğümde bilgisayarcı MX450'ye kadar desteklediğini söyledi ve çipi takabileceğini söyledi. Ayrıca çip bozulma gibi bir durum yok bilgisayarımda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Laptop modelim Lenovo IdeaPad 5-14ıtl05.

Takamazsınız, anakartta direkt olarak bir GPU bölmesi olmayacak. Model konfigürasyona göre ya MX450 ya hiç olduğunda dolayı yapılamaz. Farklı GPU'lar olsaydı cok düşük ihtimal belki çalışır diyecektim ama o da yok.
Nasıl yani? Bilgisayarcıya götürdüğümde bilgisayarcı MX450'ye kadar desteklediğini söyledi ve çipi takabileceğini söyledi. Ayrıca çip bozulma gibi bir durum yok bilgisayarımda.

Ben sonradan cihaza MX450 kartı takılmıyor diye biliyorum.
@Astiva ilgilenir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sonradan BGA ile çalışma olasılığı çok çok düşük. Laptop modeliniz nedir ekstra olarak?

Laptop modelim Lenovo IdeaPad 5-14ıtl05.

Takamazsınız, anakartta direkt olarak bir GPU bölmesi olmayacak. Model konfigürasyona göre ya MX450 ya hiç olduğunda dolayı yapılamaz. Farklı GPU'lar olsaydı cok düşük ihtimal belki çalışır diyecektim ama o da yok.

Çözüm

Geri
Yukarı