Laptopa nasıl format atılmalı?

BerkeLucky

Decapat
Daha fazla  
Selam, başlıkta belirttiğim gibi laptopuma format atmayı düşünüyorum ama bilmediğim sizlere sormak istediğim sorular var.

1)Format atmak için Windows yüklü USB zorunlu mu?
2)Format attıktan sonra driverler otomatikmi yükleniyor yoksa benim mi yüklemem lazım?
3)Format attıktan sonra bilgisayarımda herhangi bir sorun çıkar mı? (Wi-Fi bağlanmaması, ses gelmemesi vs)
4)Şu an bilgisayarımda orijinal Windows kullanıyorum. Orjinali format attıktan sonra tekrar kullanabilir miyim aynı Windows ürün anahtarını?
5)Bilgisayarımdaki yavaşlık yüzünden format atmayı düşünüyorum format attıktan sonra hızlanırmı FPS artar mı?
Sorularım bunlar bir bilginiz varsa cevap verirseniz çok mutlu olurum.

1) Windows yüklü herhangi bir depolama cihazı olmak zorunda. (harici HDD ve USB bellek gibi)
2) Bazıları otomatik bazılarını da senin yüklemen gerekiyor.
3) Eğer sürücü otomatik yüklenmediyse sizde yüklemediyseniz böyle sorunlar oluşabilir.
4) Bilgisayarınız çok eski model bir bilgisayar değilse BIOS'a gömülüdür ama riske gerek yok bir yere yazın ürün anahtarını.
5) Bilgisayarınız aşırı doluysa masaüstünüz darmadağınık ise yavaşlık gider ama öyle aşırı aşırı bir FPS artışı olmaz.

1: Windows 10 varsa ayarlardan yedekleme ve sıfırlama kısmından yapabilirsiniz.
2:Bazı driverlar yüklenmeyebilir, siz yükleyebilirsiniz.
3:Bir sıkıntı olsa bile driver ile çözülür.
4:Ayarlardan sıfırlama yaparsanız ürün anahtarının süresi devam eder.
5:Bilgisayarın yöneteceği depolama azalacağı için yükü hafifler kasma, donma azalır. FPS'iniz birkaç birim artar.

Selam, başlıkta belirttiğim gibi laptopuma format atmayı düşünüyorum ama bilmediğim sizlere sormak istediğim sorular var.

1)format atmak için Windows yüklü USB zorunlu mu?
2)format attıktan sonra driverler otomatikmi yükleniyor yoksa benim mi yüklemem lazım?
3)format attıktan sonra bilgisayarımda herhangi bir sorun çıkar mı? (Wi-Fi bağlanmaması, ses gelmemesi vs)
4)şu an bilgisayarımda orijinal Windows kullanıyorum. Orjinali format attıktan sonra tekrar kullanabilir miyim aynı Windows ürün anahtarını?
5)bilgisayarımdaki yavaşlık yüzünden format atmayı düşünüyorum format attıktan sonra hızlanırmı FPS artar mı?
Sorularım bunlar bir bilginiz varsa cevap verirseniz çok mutlu olurum.

1- Hayır (CD ve USB Bellek Olmadan Temiz Format Atma Rehberi)
2- Otomatik yüklüyor.
3-Çıkmaz
4-Kullanabilirsin
5-Hızlanır

1: Hayır gelişmiş seçenekler/sorun gider/bu bilgisayarı sıfırla.
2: Windows 10 kuracaksan evet.
3: Windows 7 Windows 8 vb formatla yükliceksen çıkabilir.
4: Evet.
5: Evet.

Geri
Yukarı