Laptopa Paralel Port Nasıl Eklenir?

Kryptorock

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba

Bilgisayar kontrollü projeler ile ilgilenmeye başladım. Basit olduğu içinde seriden önce paralel port örnekleri ile başlangıç yapmaya karar verdim. Fakat dizüstü bilgisayarımda paralel port yok.

Biraz araştırma sonucunda USB-Paralel Port dönüştürücüler olduğunu gördüm ama bunlarda tek yönlü çalışıyorlarmış. Çünkü sanal adres oluşturdukları için PC'ye veri girişi yapmıyorlarmış. Araştırmalarımda bu sorunun eskiden CNC tezgahları için de yaşandığını gördüm. Bunu içinde bir karttan bahsediyorlar tam anlayamadım ne dediklerini zaten konular 2009 yılından kalma idi. Galiba benim sorunumu da çözebilecek bir kart ama hiçbir fikrim yok.

Konu ile alakalı bir çözümü olan var mı? Kısacası bana masaüstü PC'lerdeki paralel portu dizüstü bilgisayarımda da kullanabileceğim bir şeyler lazım. Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

Bilgisayarım:
  • Asus X550V
  • Intel Core i5 - 320M , 2.6GHz
  • Ram 6GB
  • Win 8.1
(Belki gereklidir diye yazayım dedim )

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı