Laptop'a RAM desteği olur mu?

Berkay Dayan

Hectopat
RAM desteği dışında harici ekran kartı konusu açmak istiyorum. Bilgisayarın hangi özelliklerinin resmini paylaşmalıyım?
a.png
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop için harici ekran kartı takmayı ben daha önce denedim fakat çalıştıramadım. Aliexpress'te harici ekran kartı yuvası var EXP GDC diye aratırsan bulursun. Bu parçayı Laptop'un Wifi girişine takıp ekran kartını da bu alete takıp görüntü almayı deneyebilirsin. Bir de güç kaynağı lazım. Youtube'da yapılış videolarına bakarak biraz fikir sahibi olabilirsin. Laptop özelliklerin ne?

Biraz masraflı olacak bu işlem. Bence ikinci el bir kasa toplasan daha iyi olur ama yine de denemek istersen yardımcı olmaya çalışırım olabildiğim kadar.
Ben bu bahsettiğim aparatı Sahibinden de ikinci el Get açtırarak aldım ve satıcıya sordum deneme amaçlı alıyorum eğer benim Laptop desteklemezse geri iade ederim, o da sağolsun kabul etti. EXP GDC elime geçince arkadaşımın ekran kartını ödünç alıp denedim fakat çalıştıramadım, bayağı uğraşmama rağmen sonuç alamadım. Sen de senin laptop desteklemezse ihtimaline karşı bu yöntemi uygulayıp boşa masraftan kaçınabilirsin. Aparatı Aliexpress'ten arat ve oradaki açıklamadaki destek listesini kontrol et senin laptop destekliyor mu diye.
Elinde hangi ekipmanlar var? Monitör, güç kaynağı, ekran kartı olarak?

Elimde Casper monitör ve Casper kasasının güç kaynağı var eğer olursa ekran kartı da alacağım ama şu anlık benim için önemli olan RAM ve SSD takmak. Bu arada cevaplarınız için teşekkürler. RAM arttırma yapabilir miyim?

Rica ederim. Aida 64 programından anakartının modelini öğrenip sitesinden kaç GB RAM desteklediğini öğrenip bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı