Laptopa şekerli çay döküldü

• Konuyu başlatan shush
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 507

shush

Hectopat
15 dakika önce MSI GF638RD model laptopuma şekerli çay döküldü. 60-70 ml çay klavyenin tam ortasına döküldü ve her yere yayıldı. Cihazda batarya yok. Dökülür dökülmez kendisi kapanmadan bilgisayarı güç tuşundan kapatıp fişini çektim. Şu an ekran açık ve ters şekilde kuzinenin önünde bekliyor. Kırk yılın başında çaya şeker attım başıma gelenlere bakın... Bilgisayarı sökecek teknik bilgim ve yarına kadar götüreceğim bir bilgisayarcı yok. Ne önerirsiniz?

Son düzenleme:
Anakarta kadar sıvı ulaşmış olabileceğinden, sıvının kuruması için 5 gün kenarda beklesin. Sonra duruma göre tamir.

Anakarta kadar sıvı ulaşmış olabileceğinden, sıvının kuruması için 5 gün kenarda beklesin. Sonra duruma göre tamir.
Anakarta ulaşsa bile herhangi bir güç kaynağına bağlı değil. Bu, durumu biraz iyileştirmez mi? Yarın en erken öğleden sonra bir bilgisayarcıya uğrayabilirim.
Prince yatır. (!) Detayına girmesen bile suyunu iyice al. En yakın zamanda içine zarar gelmeden bilgisayarcıya götür.
İçini açamıyorum ki. Üstünden elimden geleni yapacağım.

Islak kısımları kurula, bilgisayarı ters çevir ekranıda bezle sar ki oraya akmasın en az 12 saat bekle. Aynı durum benimde başıma gelmişti ama bende çay şekersizdi şeker olayı biraz bozuyor umarım birşey olmaz.

Elinizden geldiğince temizleyin. Bilgisayarcıya götürün bilgisayarcı içini açıp alkolle yıkayıp hava vurarak alkolu uçuracaktır. Bilgisayarı açmayın.

Şekerli bir sıvının dökülmesi zamanla bilgisayarın içerisindeki parçalarda korozyona sebep olabilir bu nedenle en yakın zamanda bilgisayarcıya götürmenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca bir daha bilgisayarınızı çalıştırmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı