Laptopa çay döküldü

supertux

Zeptopat
Daha fazla  
Laptopa çay döküldü. Biraz ters çevirip bekledim sonra birkaç gün kullanmamıştım. Belirli nedenlerden ardından kullandığımda tuşlara biraz zor basılıyordu. Yatmadan bilgisayarı kaldıracaktım birkaç gün geçse de yine de ters bırakayım dedim. Ama ters bıraktığımda tuşlara daha zor basılmaya başladı. Ne yapmalıyım? Tuşlara batıkca eski haline döner mi?

Laptopa çay döküldü. Biraz ters çevirip bekledim sonra birkaç gün kullanmamıştım. Belirli nedenlerden ardından kullandığımda tuşlara biraz zor basılıyordu. Yatmadan bilgisayarı kaldıracaktım birkaç gün geçse de yine de ters bırakayım dedim. Ama ters bıraktığımda tuşlara daha zor basılmaya başladı. Ne yapmalıyım? Tuşlara batıkca eski haline döner mi?

İlk müdahaleyi yanlış yapmışsınız direk arkasını açıp sıvı temasına bakmanız lazımdı.

Laptopa çay dökülmesi ciddi bir sorun olabilir. Çayın içindeki şeker ve asitler, laptopun elektronik parçalarına zarar verebilir. Bu yüzden, laptopunuzu kurtarmak için hızlı ve doğru bir şekilde hareket etmeniz gerekir.

Laptopa çay döküldüğünde yapmanız gerekenler şunlardır:

• Laptopu hemen kapatın ve güç bağlantısını kesin.
  • Bataryayı çıkarın (eğer mümkünse).
  • Laptopu ters çevirin ve fazla sıvıyı akıtmaya çalışın.
  • Kuru bir bezle görünen sıvıyı silin.
  • Laptopu kapağı açık şekilde yüzüstü olarak kuru bir havlunun üzerine koyun.
  • Laptopu en az 24 saat kurumaya bırakın. Saç kurutma makinesi kullanmayın.
  • Laptopu açmadan önce, klavye tuşlarının normal çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer tuşlara zor basılıyorsa, klavyeyi temizlemeniz veya değiştirmeniz gerekebilir.
  • Eğer laptop açılırsa, verilerinizi yedekleyin ve performansını test edin. Eğer laptop açılmazsa veya başka sorunlar varsa, bir servise götürün.
Umarım laptopunuzda kalıcı bir hasar olmaz. Gelecekte böyle bir durumla karşılaşmamak için, laptopunuzun yanında sıvı içecek bulundurmayın.

Chat GPT ile yazmayın artık.

Garatiye göndersem ne yapar? 2 çay kaşığı şeker ile yarıdan fazla çay döküldü.

Garantiye gönderseniz de göndermeseniz de garanti bozulmuş artık. Gönderin büyük ihtimal (büyük ihtimal vurguluyorum)temizleyip değiştirirler. Ama servis kötü ise sorun olabiliyor bazen daha çok bozup gönderiyorlar sizde bir şey yapamıyorsunuz o yüzden göndermeden önce video vs. çekin çalışırken.

Çalıştığına dair kanıtınız olsun.

Garantiye gönderseniz de göndermeseniz de garanti bozulmuş artık. Gönderin büyük ihtimal (büyük ihtimal vurguluyorum)temizleyip değiştirirler. Ama servis kötü ise sorun olabiliyor bazen daha çok bozup gönderiyorlar sizde bir şey yapamıyorsunuz o yüzden göndermeden önce video vs. çekin çalışırken.

toptancıdan aldım pc'yi HP ProBook 455 15.6 inch G9 Notebook PC

peki garanti çözermi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı