Laptopa çay döküldü

exsoso10

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar laptopumun klavye kısmına şekerli çay döküldü. Kurutma makinesi ile kuruttum pirince yatırdım sonra çalıştırdım çalışıyordu akşam fakat sabah kalktığımda açılmadı. Ne sorunu vardır acaba? Çok masraf çıkarır mı?

Arkadaşlar laptopumun klavye kısmına şekerli çay döküldü. Kurutma makinesi ile kuruttum pirince yatırdım sonra çalıştırdım çalışıyordu akşam fakat sabah kalktığımda açılmadı. Ne sorunu vardır acaba? Çok masraf çıkarır mı?

Yapılması gereken ters v şeklinde laptopu prince yatırmandı. Mümkünse klavyeyi çıkarmalıydınız. Büyük ihtimal anakartın kısa devre yapıyor. Bir bilgisayarcının laptopu kontrol etmesi ve sorunu tespit etmesi gerekiyor. Klavyeniz büyük ihtimal bozuldu laptop klavyeleri en az 1000 TL anakart temizliği ve işçilik de dahil olursa 2000-3000 arası tutabilir. (Bu miktar tahminidir)

Öncelikle yapman gereken bilgisayarda ki elektrik bağlantısını kesmek. Batarya ve şarj kablosunu çıkar. Ardından bilgisayarı ters v yapıp sıvının kurumasını bekleyin. Sonrasında klavye yi sök ve sıvının anakart, soketler vb yerler ile temas edip etmediğini kontrol et. Temas etmişse ve sıvı yoğun ise pamuk tarzı yumuşak bir şeyle kurut. Ardından oksitlenmesini önlemek için sıvı teması olan yerleri selülozik tinerle temizleyin.

Geri
Yukarı