Laptop'a ses sistemi bağlama

jeepr0

Kilopat
Daha fazla  
Sorunum şudur: Elimde Creative SB A520 ses sistemi mevcut. 5+1 ve laptop'a bağlayıp sistemin çalışmasını istiyorum. Nasıl bir aparat alarak bu sistemi çalıştırabilirim ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Laptop'un markası ve modeli : Asus K555LB'dir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunum şudur: Elimde Creative SB A520 ses sistemi mevcut. 5+1 ve laptop'a bağlayıp sistemin çalışmasını istiyorum. Nasıl bir aparat alarak bu sistemi çalıştırabilirim ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Laptop'un markası ve modeli : Asus K555LB'dir.

Laptopun sıradan bir JAK çıkışına sahipse eğer, bunu başarabilmen için aparata ihtiyacın var. Tabi eğer ses kartın destekliyorsa ve aynı şekilde 5+1 ses sistemin de destekliyorsa, laptopun tek JAK'ı ile bu işi ses kartının yazılımı üzerinden halledebilirsin ancak aynı kalitede olmaz.

Ses kartın destek vermiyorsa, SPDIF tipi JAK çıkışın falan da yoksa doğal olarak, mecburen ek bir aparat almak zorunda kalacaksın. USB ses kartı diye aratırsan sana lazım olan ürünleri internette bulabilirsin. 5+1 sistemi destekleyen USB'li ses kartları işini görecektir ancak 100+ TL civarında olacağından bu aletler buna değer mi? Orası sana kalmış...

Ha! Daha ucuz yollu Virtual yani sanal bağlantı imkanı sunan kartlar da bulabilirsin ama onlarla 5+1 bağlayacağına, normal bir ses sistemini kendi JAK'ından bağlasan da aynı kaliteyi alırsın... Sadece 5+1'de daha çok gürültü çıkartmış olursun :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı