Laptopa SSD taktıktan sonra FPS düştü

BoRTi07

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bilgisayarım dizüstü bir adet SSD satın aldım eski HDD çok sorun çıkarıyordu çok yavaştı ve masaüstünde gezinirken bile %100 kullanıyordu ve çok yavaş açılıyordu. SSD'yi satın alıp bilgisayarcıya götürdüm takıp ve format atmasını istedim 2 gün sonra gittim bilgisayarımı aldım bu olaydan önce 130 140 FPS alırken Valorant'ta şimdi ise 40 50 FPS alıyorum kendim de format attım fakat gene aynı sürücüleri de kuruyorum oysaki parça çalmış olabilir mi diye düşündüm. DxDiag'da her şey aynı olduğu gibi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, bilgisayarım dizüstü bir adet SSD satın aldım eski HDD çok sorun çıkarıyordu çok yavaştı ve masaüstünde gezinirken bile %100 kullanıyordu ve çok yavaş açılıyordu. SSD'yi satın alıp bilgisayarcıya götürdüm takıp ve format atmasını istedim 2 gün sonra gittim bilgisayarımı aldım bu olaydan önce 130 140 FPS alırken Valorant'ta şimdi ise 40 50 FPS alıyorum kendim de format attım fakat gene aynı sürücüleri de kuruyorum oysaki parça çalmış olabilir mi diye düşündüm. DxDiag'da her şey aynı olduğu gibi duruyor.
Bilgisayarcılara oldum olasıya güvenmedim. Hep bir sorun çıkarıyorlar, ya parça çalıyorlar ya bilgisayarı bozuyorlar. zamanında çok sorun yaşadım bilgisayarcılarla akıllandım, artık her şeyi kendim hallediyorum. DxDiag'dan olacak iş değil, içini açıp eksik gedik var mı kontrol etmek lazım.

Attığı Windows sürümüne güvenemedim kendin tekrar format at basit bir şeyi 40 50 TL verip başkasına yaptırmamak lazım.

Bilgisayarcılara oldum olasıya güvenmedim. Hep bir sorun çıkarıyorlar, ya parça çalıyorlar ya bilgisayarı bozuyorlar. zamanında çok sorun yaşadım bilgisayarcılarla akıllandım, artık her şeyi kendim hallediyorum. DxDiag'dan olacak iş değil, içini açıp eksik gedik var mı kontrol etmek lazım
şahsen açmak istemiyorum zarar vermekten korkuyorum
Herşey bir tık uzağındayken ve internet çağındayken, bilgisayarcıya gidip format attırmakta ne bileyim.
%100 disk kullanımı Trojan kaynaklı da olabiliyor.
Ekran kartı sürücünü kurdun mu ?
tabikide kurdum
Attığı Windows sürümüne güvenemedim kendin tekrar format at basit bir şeyi 40 50 TL verip başkasına yaptırmamak lazım.
bilgisayarı aldım baktım fps düşük kendim tekrar format attım zatene

Laptop kullanıyorum diyorsun. Peki ekran kartını kullandığına emin misin ?
Laptoplarda İntel dahili grafikle, ekran kartı kullanımı karmaşası hep olmuştur.
Msi Afterburner ile hangisi grafik çipini kullandığını, neyin fps düşüklüğü meydana getirdiğini yada neyin darboğaz yaptığını görebilirsin.

Laptop kullanıyorum diyorsun. Peki ekran kartını kullandığına emin misin?
Laptoplarda Intel dahili grafikle, ekran kartı kullanımı karmaşası hep olmuştur.
MSI Afterburner ile hangisi grafik çipini kullandığını, neyin FPS düşüklüğü meydana getirdiğini ya da neyin darboğaz yaptığını görebilirsin.

MSI Afterburner programın adı bu mudur?

Yeni konular

Geri
Yukarı