Laptopa su döküldü

botstepz

Hectopat
Makaleler
1
Laptopa su döküldüğü gibi tamamen laptopu kapattım ve hemen silip ters çevirdim. Anladığım kadarıyla laptop kısa devre yapmadı ama klavye kısmına bayağı su geldi. Zaten bataryayı falan da söktüm başka yapmam gereken bir şey var mı?

Laptopa su döküldüğü gibi tamamen laptopu kapattım ve hemen silip ters çevirdim. Anladığım kadarıyla laptop kısa devre yapmadı ama klavye kısmına bayağı su geldi. Zaten bataryayı falan da söktüm başka yapmam gereken bir şey var mı?

Guc vermeden tam kurudugundan emin ol.
Bu arada ilk defa bir kullanici su dökülünce boş ver deyip gecmemis tebrikler.

Klavyeler kolay sökülüyor laptoplarda, klavyeyi söküp bakabilirsin altında sıvı teması yoksa sorun çıkmaz.

Klavyeler kolay sökülüyor laptoplarda, klavyeyi söküp bakabilirsin altında sıvı teması yoksa sorun çıkmaz.

Bazı laptoplarda klavye panelinin anakart ile temas eden yerle arasına su geçirmez bir membran koyuluyor ve bu şekilde kısmi de olsa su geçirmesi engelleniyor.

Son düzenleme:
Bazı laptoplarda klavye panelinin anakart ile temas eden yerle arasına su geçirmez bir membran koyuluyor ve bu şekilde kısmı de olsa şu geçirmesi engelleniyor.

Laptop modelim ASUS TUF A15 ve galiba bu bahsettiğiniz su geçirmez mebran bulunuyor. Çünkü içinden bayağı su akmasına rağmen ben laptopu kapatmadan önce herhangi bir ekranın gitmesi falan olmadı.

O biraz zor gibi hocam çünkü üst tarafından çıkaramıyorum mecburen anakartı sökmem gerekiyor.

1-2 gün açmayın, mümkünse içini açıp kurulayın. Umarım oksitlenme yapmaz.

Umarım şu an oksitlenme yapması daha çok korkutuyor.

Laptop modelim ASUS TUF A15 ve galiba bu bahsettiğiniz su geçirmez mebran bulunuyor. Çünkü içinden bayağı su akmasına rağmen ben laptopu kapatmadan önce herhangi bir ekranın gitmesi falan olmadı.

ASUS maliyetden kaçan bir firma olduğu için bahsettiğim şeyin olduğunu sanmıyorum.
Bunu ilk olarak Toshiba marka bir laptopta görmüştüm.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı